L O A D I N G

II Niedziela Adwentu (4 grudnia 2022 r.)

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Po Mszach można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Już dzisiaj serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel składane.
 4.  Dzisiaj o godzinie 1400 odwiedziny w naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj. Zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem dzieci i młodzież z wszystkich grup duszpasterskich.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i Roraty o 1700. W środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe:
  • Poniedziałek – Róża Matki Bożej Królowej Polski; Klasa 8
  • Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; Klasa 7
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej; Klasa 6 i 5
  • Piątek – Róża Najświętszej Rodziny; klasa 4
  • Sobota –Róża Matki Bożej Bolesnej; uczniowie szkół średnich
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja bpa.
  • w środę – wspomnienie św. Ambrożego bpa i dok. Kościoła.
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. W tym dniu o godz. 700, 900, i 1700. Tego dnia czas od godz. 1200 do 1300 jest „Godziną Łaski”. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Zapraszamy na tę GODZINĘ do naszego kościoła na specjalne nabożeństwo.
 8. W tygodniu zapraszamy na spotkania grupy parafialnych.
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o 1530 na plebani.
  • Aspiranci i Ministranci w środę o 1530 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży piątek o godz. 1800 na plebani.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 9. Na spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła zapraszamy w czwartek o godz. 1200 w Kościele.
 10. W zeszłą niedzielę sprawowaliśmy Mszy św. na zakończenie Obchodów Jubileuszu 70 – lecia Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękuję Księża Rodakom i byłym proboszczom za obecność i modlitwę. Dziękuję Chórowi Misericordia działającemu przy GOK filia w Binczarowej za śpiew. Panu Organiście, Pani Kościelnej, LSO, naszym Strażakom i Wam drodzy Parafianie za obecność i wspólną modlitwę. Szczególne podziękowanie pragnę skierować do osób, które w sposób fizyczny przyczyniły się do powstania Jubileuszowej Drogi Krzyżowej. Państwu Marzenie i Krzysztofowi Szyszka, Panu Stanisławowi Grucy, Panu Tomaszowi i Agacie Kmak, Panu Pawłowi Romanek, Panu Andrzejowi Grucy, Panu Andrzejowi Machnikowi. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom. Bóg zapłać.
 11. Ks. Benedykt Krok misjonarz pochodzący z Grybowa, a pracujący na Ukrainie za pośrednictwem Wójta Gminy Grybów zwrócił się z prośbą o pomoc materialną dla mieszkańców swojej Parafii dotkniętej bardzo mocno działaniami wojennymi. Prosi w miarę możliwości o zorganizowanie pomocy materialnej i jak pisze potrzebne są: ciepłe koce, skarpety, śpiwory, proszki do prania w małych opakowaniach, konserwy, makarony, zupy w proszku, pasztety, żywność długoterminowa. Zbiórka trwał do piątku 9.12  dary, paczki można składać w sklepach na terenie wioski oraz w Domu Kultury w godzinach otwarcia.
 12. GOK Filia w Ptaszkowej organizuje VI Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Szopki można dostarczyć do GOK w Binczarowej do 16 grudnia lub osobiście na Ptaszkową do 20 grudnia. Szczegóły na Facebooku naszego Domu Kultury. Zachęcamy do udziału.
 13. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie filia w Binczarowej i Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich organizuje w najbliższą sobotę 10 grudnia dla Seniorów naszej miejscowości Binczarowskie Pokoleniowe Landy czyli spotkanie pokoleń, które rozpocznie się w naszym Kościele Mszą św. o godz. 1300. Po Mszy św. zapraszamy do Domu Kultury na dalsze świętowanie. Okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież, potem dalsze biesiadowanie przy akompaniamencie zespołu. To dla Was Kochani rodzice i dziadkowie to przygotowaliśmy i będzie nam niezmiernie miło, gdy skorzystacie z tego zaproszenia.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do odebrania jest „Czas serca”, można również odnowić prenumeratę na „Czas serca”.

Najświętszą Maryję Pannę Niepokalanie Poczętą
prosimy o dobre przygotowanie się na Święta Bożego Narodzenia.

0 Comments