L O A D I N G

I Niedziela Adwentu (27 listopada 2022 r.)

 1. Dziś I Niedziela Adwentu Msze św. o godz. 700, 1000 i 1600. O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Warto zrobić sobie dobre postanowienia – może rodzinnie przychodzić  do kościoła  z dziećmi na roraty, rodzinnie się pomodlić wieczorem, poczytać Pismo Święte. Niech to będzie czas naszego duchowego wzrostu i przygotowania naszych serc i dusz dla Dzieciątka Jezus.
 2. Dobiegają końca Obchody Jubileuszu 70-lecia powstania naszej Parafii. Dzisiaj podczas Mszy św. o 1000 będziemy dziękować dobremu Bogu za 70 lat parafii rzymskokatolickiej w Binczarowej. Jako wotum wdzięczności Parafianie Binczarowej wybudowali Drogę Krzyżową, która jest widomym znakiem wiary, dziękczynienia i modlitwy. Po Mszy św. ok. godz. 1100 odprawimy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z poświęceniem Nowych Stacji. Przejdziemy trasą nowej Drogi Krzyżowej od Kościoła do Krzyża na granicy z Kąclową. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tej drogi krzyżowej składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj po pierwszej Mszy św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które wraz ze świecami Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać u członków Caritas przed kościołem. W zakrystii do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci i dorosłych.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy na Roraty wszystkich – zwłaszcza dzieci i młodzież. Zachęcamy wszystkich uczestników Rorat o zabranie światła – lampionów, które poświęcimy w poniedziałek. Roraty o godz. 1700. Poprzez tegoroczne Roraty prowadził nas będzie Święty Dziadek Joachim. Dzieci zachęcamy do przynoszenia podpisanych gwiazdek po roratach będzie losowana figurka Matki Bożej. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe i uczniów.
  • Poniedziałek – Róża Najświętszego Serca Pana Jezusa; Klasa 8
  • Wtorek – Róża św. Józefa; Klasa 7
  • Środa – Róża Matki Bożej Częstochowskiej; Klasa 6
  • Czwartek – Róża św. Stanisława; Klasa 5
  • Piątek – Roża Matki Bożej Binczarowskiej; klasa 4
  • Sobota – Róża Nieokalanego Serca NMP; uczniowie szkół średnich
 5. W poniedziałek przypada 13 rocznica sakry biskupiej Pasterza naszej Diecezji ks. Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. W najbliższy wtorek na godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca od godz. 900.
 8. W następną niedziela jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 9. W przyszłą niedzielę 4.12 obchodzimy w Kościele dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do ofiar puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.  
 10. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  • w sobotę  – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
 11. Święty Mikołaj, który w tym roku ma wyjątkowo dużo zajęć, zapowiedział swoją wizytę w naszym kościele w przyszłą niedzielę 4 grudnia o godz. 1400. Zaprasza na spotkanie dzieci i młodzież z grup parafialnych. Rodziców zainteresowanych spotkanie ze świętym Mikołajem proszę o kontakt.
 12. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o 1530 na plebani.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 13. Nasza Schola „Boże Nutki” wzięła wczoraj udział w Festiwalu Piosenki Religijnej z Stopnicy gdzie zdobyła wyróżnienie. Opiekunkom Scholii oraz dziewczynkom gratulujemy występu.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Adwentu,
przygotowującego nas na Święta Bożego Narodzenia.

0 Comments