L O A D I N G

I Niedziela Adwentu (28 listopada 2021 r.)

 1. Dziś I Niedziela Adwentu msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny, warto zrobić sobie dobre postanowienia – może rodzinnie przychodzić  do kościoła  z dziećmi na roraty, rodzinnie się pomodlić wieczorem, poczytać Pismo Święte. Niech to będzie czas naszego duchowego wzrostu i przygotowania naszych serc i dusz dla Dzieciątka Jezus.
 2. Dzisiaj po pierwszej Mszy św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które wraz ze świecami na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać u członków Caritas przed kościołem. W zakrystii do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci i dorosłych.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy na Roraty wszystkich – zwłaszcza dzieci i młodzież. Zachęcamy wszystkich uczestników Rorat o zabranie światła – lampionów, które poświęcimy w poniedziałek. Roraty o godz.1700. Podczas tegorocznych rorat będziemy poznawali miejsca związane z życiem Pana Jezusa i odkrywali drogę do Betlejem. Dzieci zachęcamy do przynoszenia podpisanych serduszek albo gwiazdek po roratach będzie losowana figurka Matki Bożej. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe.
  • Poniedziałek – Róża Najświętszego Serca Pana Jezusa; Klasa 8
  • Wtorek – Róża św. Józefa; Klasa 7
  • Środa – Róża Matki Bożej Częstochowskiej; Klasa 6
  • Czwartek – Róża św. Stanisława; Klasa 5
  • Piątek – Roża Matki Bożej Binczarowskiej; klasa 4
  • Sobota – Róża Nieokalanego Serca NMP; uczniowie szkół średnich
 4. Dzisiaj przypada 12 rocznica sakry biskupiej Pasterza naszej diecezji ks. Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 5. W najbliższy wtorek na godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 6. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek, od godz. 1600Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek Adoracja Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca od godz. 900.
 7. W następną niedzielę rozpoczyna się Triduum dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także Pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 8. W przyszłą niedzielę 5.12 obchodzimy w Kościele dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do ofiar puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.  
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  • w piątek  – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w sobotę – wspomnienie św. Barbary patronki górników i hutników
 10. Święty Mikołaj, który w tym roku ma wyjątkowo dużo zajęć, zapowiedział swoją wizytę w naszym kościele w przyszłą niedzielę 5 grudnia o godz. 1400. Zaprasza na spotkanie dzieci i młodzież z grup parafialnych jak również Wszystkich, którzy chcą się z nim spotkać.
 11. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o 1530 na plebani.
  • Aspiranci i Ministranci w piątek o 1530 na plebani.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 12. Od poniedziałku do środy w godzinach od 800 – 1000 w Domu Kultury będzie można odebrać worki na śmieci oraz kody.
 13. Jesteśmy świadkami ciągle wysokiej ilości zachorowań na Covid 19. Dlatego przypominam o obowiązku zakrywania twarzy i nosa w przestrzeni publicznej. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Adwentu,
przygotowującego nas na Święta Bożego Narodzenia.

0 Comments