L O A D I N G

I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2023 r.)

 1. Dziś I Niedziela Adwentu Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Warto zrobić sobie dobre postanowienia – może rodzinnie przychodzić  do kościoła  z dziećmi na roraty, rodzinnie się pomodlić wieczorem, poczytać Pismo Święte. Niech to będzie czas naszego duchowego wzrostu i przygotowania naszych serc i dusz dla Dzieciątka Jezus.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Msz św. o godz. 700, a dla Róż bł. Karoliny i bł. Rodziny Ulmów po Mszy św. o godz. 1100. Dzisiaj podczas Mszy św. o 1100 powstanie nowa Róża Różańcowa dzieci i młodzieży bł. Carlo Acutisa. Jest to już trzecia Róża dzieci i młodzieży w naszej parafii. Dziękuję im za zaangażowanie i chęć codziennej modlitwy różańcowej.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel złożone.
 4. Dzisiaj po pierwszej Mszy św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które wraz ze świecami Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać u członków Caritas przed kościołem. W zakrystii do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci i dorosłych.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy na Roraty wszystkich – zwłaszcza dzieci i młodzież. Zachęcamy wszystkich uczestników Rorat o zabranie światła – lampionów, które poświęcimy w poniedziałek. Roraty o godz. 1700. Poprzez tegoroczne Roraty prowadził nas będzie Święty Franciszek. Dzieci zachęcamy do przynoszenia podpisanych gwiazdek po roratach będzie losowana figurka Matki Bożej. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe i uczniów.
  • Poniedziałek – Róża Najświętszego Serca Pana Jezusa; Klasa 8
  • Wtorek – Róża św. Józefa; Róża bł. Rodziny Ulmów
  • Środa – Róża Matki Bożej Częstochowskiej; Klasa 7
  • Czwartek – Róża św. Stanisława; Róża bł. Carlo Acutisa
  • Piątek – Roża Matki Bożej Binczarowskiej; klasa 6
  • Sobota – Róża Nieokalanego Serca NMP; Róża bł. Karoliny.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Barbary,
  • w środę – Wspomnienie św. Mikołaja,
  • w czwartek – Wspomnienie św. Ambrożego bpa i dok. Kość. Pierwszy Czwartek Miesiąca.
  • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 700 i 1700. Tego dnia czas od godz. 1200 do 1300 jest „Godziną Łaski”. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Zapraszamy na tę GODZINĘ do naszego kościoła na specjalne nabożeństwo. 8 grudnia na Mszy św. o godz. 17:00 będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na tej Mszy św. poświęcimy też medaliki dla uczniów klasy 3, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła w ramach Godziny Łaski.
 7. W przyszłą niedzielę 10.12 obchodzimy w Kościele dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do ofiar puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy ks. Krzysztofa Sotołę wikariusza w parafii budującej kościół pw. św. Brata Alberta w Kaliszu. Ks. Krzysztof wygłosi kazania i będzie zbierał ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.  
 9. Święty Mikołaj, który w tym roku ma wyjątkowo dużo zajęć, zapowiedział swoją wizytę w naszym kościele w przyszłą niedzielę 10 grudnia o godz. 1400. Zaprasza na spotkanie dzieci i młodzież z grup parafialnych. Rodziców pozostałych dzieci zainteresowanych spotkanie ze świętym Mikołajem proszę o kontakt.
 10. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w czwartek o 1530 na plebani.
  • RSM w czwartek o godz. 1800
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 11. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej na godzinę 1800 zapraszamy młodzież z klas 8 do Domu Kultury na spotkanie związane z corocznie odbywającym się Orszakiem Trzech Króli. Spotkanie jest obowiązkowe i odbywa się w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 12. Stowarzyszenia Kobiet Binczarowskich oraz Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie filia Binczarowa zaprasza na „Spotkanie Seniorów”, które odbędzie się dzisiaj o godz. 1400 w Domu Kultury w programie występ scholii „Boże Nutki”, scenka obrzędowa, taniec ludowy, taniec nowoczesny, szkółka muzykowania ludowego oraz wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Najświętszą Maryję Pannę Niepokalanie Poczętą prosimy o dobre przygotowanie się na Święta Bożego Narodzenia.

0 Comments