L O A D I N G

I Niedziela Wielkiego Postu (06 Marca 2022 r.)

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy i dorosłych i dzieci na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.  Dziś kończymy kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Na stoliku obok figury św. Józefa można wpisać się do  Księga Abstynencji na czas Wielkiego Postu.
 2. W zeszłą niedzielę i w Środę Popielcową podczas zbiórki do puszek na ogarniętą wojną Ukrainę zebraliśmy kwotę 7028 zł. Bóg zapłać za Wasze gesty życzliwości. Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali wszelakie dary w ramach akcji – Solidarni z Ukrainą pod patronatem powiatu nowosądeckiego. Wspierajmy naszych braci w potrzebie.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630. Codziennie, oprócz piątku, pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi św.
 4. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św.
 5. W tygodniu spotkania grup:
  • Aspiranci i ministranci w środę o 1730 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebanii.
  • RSM w piątek o 1900 na plebanii.
  • Spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła w piątek po porannej Mszy św.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebanii.
 6. W przyszłą niedzielę tj. II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Można złożyć ofiarę do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 7. Młodzież z naszej parafii zapraszamy do udziału w nocnym Sercańskim Czuwaniu Młodych organizowanym przez sercańskich duszpasterzy i Ruch Sercańskiej Młodzieży. Czuwanie odbędzie się w nocy z 12/13 marca w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Zapisy do wtorku.
 8. W sobotę 12 marca o godzinie 1800 i w niedzielę 13 marca o godzinie 1500 w Domu Kultury w Binczarowej odbędzie spektakl pt. “Magnolie”, który przedstawi nasza młodzieżowa grupa teatralna „Odeon”. Spektakl traktuje o problemie wychowania dzieci w odniesieniu do emigracji zarobkowej rodziców. Przypomina, że najcenniejszą rzecz jaką możemy ofiarować naszym dorastającym dzieciom to czas wypełniony miłością. Datki zebrane podczas sobotniego spektaklu młodzież wraz opiekunami przekażą na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Gorąco zapraszamy.
 9. Członkowie Parafialnego Zespół Caritas przed kościołem rozprowadzają Baranki Wielkanocne i Paschaliki.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Józefie Drąg oraz Panom Tomaszowie i Karolowi Radziak, a także Janowi i Józefowi Kmak za pracę przy naszym kościele. Bóg zapłać.
 11. Misje Parafialne w naszej Wspólnocie Parafialnej odbywać się będą w dniach 27.03 – 01.04. 2022. Zachęcam i zapraszam do osobistej i wspólnotowej  modlitwy w intencji Misji. A od ministrantów można wziąć folderek z programem Misji. Program jest umieszczony również w gablotach przy kościele i na stronie internetowej.  
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu
.

0 Comments