L O A D I N G

II Niedziela Adwentu (10 grudnia 2023 r.)

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.
 2. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Krzysztofa Satołę SCJ wikariusza w parafii budującej kościół pw. św. Brata Alberta w Kaliszu. Ks. Krzysztofowi bardzo dziękuję za wygłoszone dzisiaj kazania, a Wam moi drodzy za ofiary złożone na tace z przeznaczeniem na pomoc w budowie kościoła.
 3. Dzisiaj o godzinie 1400 odwiedziny w naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj. Zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem dzieci i młodzież z wszystkich grup duszpasterskich.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i Roraty o 1700. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe:
  • Poniedziałek – Róża Matki Bożej Królowej Polski; Klasa 5
  • Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; Klasa 4
  • Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej; Klasa 8,7
  • Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej; Klasa 6,5
  • Piątek – Róża Najświętszej Rodziny; klasa 4
  • Sobota – Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Łucji dziew. i męcz. – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezb. i dok. Kośc.
 6. W tygodniu zapraszamy na spotkania grupy parafialnych.
  • Aspiranci i Ministranci w środę o 1530 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w czwartek o godz. 1800 na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w piątek o 1530 na plebani.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii spowiedź przedświąteczna w godz. od godz. 1400 do godz. 1600. O godz. 1600 Nowenna, po Nowennie Msza św. Prosimy o zaplanowanie i wykorzystanie czasu spowiedzi parafialnej, gdyż specjalnie na tę okazję przyjeżdżają księża z innych parafii. Odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę sprawia, że musimy stać w długich kolejkach.
 8. We wtorek na godz. 1800  do Domu Kultury zapraszamy  młodzież z kl. 8 na kolejne spotkanie dotyczące organizacji Orszaku Trzech Króli. Natomiast w sobotę na godz. 900 zapraszamy ojców i młodzież z kl. 8   do przewiezienia z plebanii i zamontowania przy kościele Szopki. Prosimy o odpowiedni pojazd i narzędzia do pracy.
 9. W środę  od godz. 1330 do 1630  zapraszamy chętnych do Domu Kultury na warsztaty „Samodzielnie robimy Ozdoby Świąteczne” Poprowadzi je Pani Anna Szura. Na Facebooku GOK Filia Binczarowa podane zastanie jakie materiały i narzędzia należy przynieść na zajęcia.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny Promyczek dobra oraz czasopisma Misyjne.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli śp. Kazimierz Pękala oraz śp. Jan Zawiłowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Na czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim Bożego błogosławieństwa.

0 Comments