L O A D I N G

II Niedziela Adwentu (5 grudnia 2021 r.)

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Po Mszach można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
 4.  Dzisiaj o godzinie 1400 odwiedziny w naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj. Zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem dzieci i młodzież z wszystkich grup duszpasterskich oraz wszystkich, którzy chcą się z nim spotkać.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i Roraty o 1700. W środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe:
  • Poniedziałek – Róża Matki Bożej Królowej Polski; Klasa 8
  • Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; Klasa 7
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej; Klasa 6 i 5
  • Piątek – Róża Najświętszej Rodziny; klasa 4
  • Sobota –Róża Matki Bożej Bolesnej; uczniowie szkół średnich
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja bpa.
  • we wtorek – wspomnienie  św. Ambrożego bpa i dok. Kośc.
  • W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, i 1700. Na Mszę świętą o godzinie 1700 zapraszamy dzieci przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.
 8. W tygodniu zapraszamy na spotkania grupy parafialnych.
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o 1530 na plebani.
  • Aspiranci i Ministranci w piątek o 1530 w kościele.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 9. W środę po Mszy Świętej wieczornej na godzinę 1830 zapraszamy młodzież z klas 8 do Domu Kultury na spotkanie związane z corocznie odbywającym się Orszakiem Trzech Króli. Spotkanie jest obowiązkowe i odbywa się w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 10. W sobotę 11 grudnia po Mszy Świętej porannej odbędzie się spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 11. Nasza Parafia posiada nową stronę internetową pod adresem: www.binczarowa.pl zachęcam do zaglądania i śledzenia informacji, które się tam pojawiają. Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Kmak za pracę nad powstaniem naszej nowej parafialnej strony internetowej. Pani Małgorzacie dziękuję również za prowadzenie strony internetowej. Na naszej nowej stronie internetowej w galerii znajdują się zdjęcia z przeszłości chciałbym Was prosić o pomoc w identyfikacji osób wydarzeń i lat zamieszczonych tam zdjęć. Każde zdjęcie ma nadany numer, jeśli odnajdujemy siebie na zdjęciu bądź wiemy kto na nim jest, albo jakie wydarzenie przedstawia to bardzo proszę o kontakt.
 12. GOK Filia w Binczarowej organizuje Konkurs Świąteczny Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę…” dla wszystkich grup wiekowych: solistów, duetów oraz grup wokalno-instrumentalnych. Konkurs obędzie się po Świętach Bożego Narodzenia. Termin zostanie podany później. Zgłoszenia do 19 grudnia w Domu Kultury w Binczarowej.
 13. GOK Filia w Ptaszkowej organizuje V Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Szopki można dostarczyć do GOK w Binczarowej do 17 grudnia lub osobiście na Ptaszkową do 20 grudnia. Szczegóły na Facebooku naszego Domu Kultury. Zachęcamy do udziału.
 14. Przypominamy, o obowiązku zakrywania twarzy i nosa.
 15.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można odnowić prenumeratę na „Czas serca”.

Najświętszą Maryję Pannę Niepokalanie Poczętą
prosimy o dobre przygotowanie się na Święta Bożego Narodzenia.

0 Comments