L O A D I N G

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia (24 kwietnia 2022 r.)

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Z okazji uroczystości Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.  Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1500. Po południu o godz. 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 78. Tydzień Miłosierdzia.  Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Dziś po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na cele charytatywne.
 2. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. We wtorek o godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty.
  • we wtorek – uroczystość Św. Wojciecha Bpa i męczennika głównego patrona Polski
  • w piątek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. Dok. Kość. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  • w sobotę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Świętego Stanisława B.M Patrona naszej Parafii.
  • w sobotę 30.04 – Zgodnie z tradycją tarnowską w ostatni dzień kwietnia rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 2. 1 maja przypada Niedziela Biblijna i rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 3. Próby przed I Komunią św. codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 1600 w kościele.
 4. W sobotę o godz. 900 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po nim sakrament spowiedzi dzieci z klas III. Na to nabożeństwo zapraszamy rodziców i rodzeństwo i w miarę możliwości chrzestnych dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy również, że największym darem na I Komunię jest dobry przykład i przyjęta w tym dniu Komunia św.
 5. Uroczystość  I  Komunii św. będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 1 maja, o godz. 1100. Wiele miejsc będzie rezerwowanych, więc w miarę możliwości zapraszamy na msze św. o innej godzinie niż 1100. Proszę nie zajmować przed Mszą miejsc w przedsionku i pod chórem. Zajmiemy je dopiero po rozpoczęciu Mszy św., gdy dzieci i rodzice wejdą już do kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci przystępujących do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. i ich rodzin.
 6. Po świątecznej przerwie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich
  • w poniedziałek lektorzy o godz. 1900 na plebanii.
  • w środę dziewczęca służba Maryjna o 1600 na plebanii.
  • w piątek Młodzież z naszej Parafii i Ruch Sercańskiej Młodzieży o godz.1900 na plebanii.
  • w sobotę Schola „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebanii.
 7. Rodziców kandydatów do sakramentu Bierzmowania zapraszam na krótkie spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 8. Z okazji 70-lecia Parafii Binczarowa Gminny Ośrodek Kultury w Binczarowej wraz z naszą Parafią zaprasza do udziału w konkursie pt. „Binczarowa kapliczkami pisana”. Konkurs dotyczy kapliczek i krzyży przydrożnych znajdujących się w naszej miejscowości – należy opisać historię powstania, historię związaną z takim obiektem i wykonać kilka zdjęć danej kapliczki lub krzyża. Prosimy o zaangażowanie i udział w konkursie, gdyż docelowo chcielibyśmy wydać album z naszymi binczarowskimi kapliczkami i krzyżami. Warto też włączyć w to dzieci, które mogłyby poprzez historie opowiedziane przez starszych poznać jeszcze lepiej swoją małą Ojczyznę. Konkurs będzie trwał od 25 kwietnia do 25 maja 2022 roku. Opis wraz ze zdjęciami należy przesłać na e-mail: binczarowa.gok@op.pl Regulamin dostępny już niedługo na Facebooku oraz stronie internetowej GOK oraz Parafii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże,
Kto Cię godnie uwielbić i wysławić może,
Największy przymiocie Boga Wszechmocnego,
Tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego.

Życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście Błogosławieństwa Jezusa Miłosiernego.

0 Comments