L O A D I N G

II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia (7 kwietnia 2024 r.)

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Z okazji uroczystości Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. O godzinie 1500 zapraszam na  Godzinę Miłosierdzia. Msza św. wieczorna dziś o godz. 1600. Na Mszę św. o godz. 1600 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Dzisiaj rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia.  Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: „kto chce ofiarować miłość, sam musi ją otrzymać w darze”. Dziś po Mszach świętych są zbierane do puszek ofiary na cele charytatywne.
 2. Dziś 7 kwietnia we Florynce 18 uczniów z kl. 8 przyjmie sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 900.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 4. W poniedziałek przypada przeniesiona z 25 marca  – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu można będzie dokonać Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Formularze potrzebne do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Duchowej Adopcji będzie można dokonać podczas Mszy św. porannej i wieczornej. Osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję proszę, aby przyniosły ze sobą świece „gromnice”.
 5. 14 kwietnia przypada Niedziela Biblijna i rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 6. Po świątecznej przerwie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich
  • w poniedziałek lektorzy o godz. 1830 na plebanii.
  • w środę Dziewczęca Służba Maryjna o 1530 na plebanii.
  • w środę kandydaci, aspiranci i ministranci o 1630 w kościele
  • w czwartek Ruch Sercańskiej Młodzieży o godz.1900 na plebanii.
  • w sobotę Schola „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebanii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście Błogosławieństwa Jezusa Miłosiernego.

0 Comments