L O A D I N G

II Niedziela Wielkiego Postu (13 marca 2022 r.)

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. Dziś przeżywamy także dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po każdej mszy św.  zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Na stoliku obok figury św. Józefa znajduje się Księga Abstynencji. Osoby, które podjęły się abstynencji na czas Wielkiego Postu zachęcam do wpisania się do Księgi.
 2. W IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 27.03.2012 rozpoczniemy Misje Parafialne. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. misjonarza i za całą naszą parafię. Misje  będzie głosił sercanin Ks. dr Włodzimierz Płatek SCJ. Od ministrantów można zabrać folderek z programem Misji.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek 14.03 przypada kolejna rocznica urodzin Założyciela Księży Sercanów o. Leona Jana Dehona. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w sobotę Uroczystość Świętego Józefa.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. Codziennie z wyjątkiem piątku pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630.
 5. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św.
 6. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 na plebanii.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1530 na plebanii
  • Aspiranci i Ministranci w środę o godz. 1730 w kościele
  • RSM w piątek o 1800 na plebanii.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebanii.
 7. Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w okresie 21.03-04.04.2022 na realizację projektów: „Rozwijanie działalności gospodarczej i grunty na czas wolny dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz oferta kulturalna”. Więcej informacji na stronie Lokalnej Grupy Działania Korona Sądecka oraz gmin Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka i Miasta Grybów.
 8. Wczoraj zostały zainstalowane w naszym kościele nowe organy. Bardzo dziękuję Panom Stanisławowi Grucy, Krzysztofowi Zawiłowiczowi i Piotrowi Romanek za pomoc.  
 9. 30 osobowa grupa młodzieży naszej parafii wraz z Ks. Wikariuszem wzięła wczoraj udział w Sercańskim Czuwaniu Młodzieży na Świętym Krzyżu.
 10. Dzisiaj  o godzinie 1500 w Domu Kultury w Binczarowej odbędzie spektakl pt. „Magnolie”, który przedstawi nasza młodzieżowa grupa teatralna „Odeon”. Spektakl traktuje o problemie wychowania dzieci w odniesieniu do emigracji zarobkowej rodziców. Przypomina, że najcenniejszą rzecz jaką możemy ofiarować naszym dorastającym dzieciom to czas wypełniony miłością. Gorąco zapraszamy.
 11. Członkowie Parafialnego Zespół Caritas przed kościołem rozprowadzają Baranki Wielkanocne i Paschaliki.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu
.

0 Comments