L O A D I N G

II Niedziela Wielkiego Postu (5 marca 2023 r.)

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. Dziś przeżywamy także dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po każdej mszy św.  zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Na ołtarzu obok figury św. Józefa znajduje się Księga Abstynencji. Osoby, które podjęły się abstynencji na czas Wielkiego Postu zachęcam do wpisania się do Księgi.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca po porannej Mszy św.
 3. W IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 19.03.2023 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne będą one Renowacją Misji Świętych. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. misjonarza i za całą naszą parafię. Rekolekcje będzie głosił sercanin ks. Zdzisław Płuska SCJ. Od ministrantów można zabrać folderek z programem Rekolekcji. Program rekolekcji jest również na stronie internetowej Parafii oraz w gablotach przy kościele.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. Codziennie z wyjątkiem piątku pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630.
 5. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św.
 6. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1530 na plebanii
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o godz. 1530 w kościele
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebanii.
 7. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 8. Członkowie Parafialnego Zespół Caritas przed kościołem rozprowadzają Baranki Wielkanocne i Paschaliki.
 9. Nasi Lektorzy i Ministranci wczoraj tj. 04 marca wzięli udział w „Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Prowincjała Księży Sercanów”. Bardzo serdecznie gratuluję Jakubowi Sekuła, który zdobył Puchar i zajął pierwsze miejsce w kategorii ministrantów, Arkadiuszowi Sekuła za zajęcie miejsca trzeciego oraz Dawidowi Radzik i Kacprowi Szyszka za zajęcie czwartego miejsca.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

0 Comments