L O A D I N G

II Niedziela Zwykła (14 stycznia 2024 r.)

 1. Dziś II Niedziela Zwykła, Msze św. o godz. 700, 915, 1100 oraz po zakończeniu koncertu kolęd i pastorałek.
 2. Dzisiaj o godz. 1400 w naszym Kościele odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz małego Kordianka naszego parafianina, którego choroba wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Wspólnie z nami kolędować będą: Scholka „Boże Nutki”, Grupa wokalna „One Dream”, Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich, Szkółki Muzykowania Ludowego, grupa Binczarowskie Dziecioki, grupa kolędnicza Szczodroki, indywidualni wykonawcy. Gościnnie wystąpi zespół Cantemus Domino z Białej Niżnej. Przyjdźmy całymi rodzinami kolędować Maleńkiej Dziecinie i otwórzmy nasze serca na potrzebujących.
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 700, w środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 1700.
 4. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominamy:
  • W środę – św. Antoniego, opata – jest to dzień judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  • W czwartek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
 5. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:
  • w poniedziałek – Lektorzy o godz. 1800 na plebani,
  • w środę – Kandydaci, Aspiranci i Ministranci o godz. 1530 w kościele,
  • w czwartek – RSM o godz. 1800 na plebani,
  • w piątek – Dziewczęca Służba Maryjna o godz. 1530 na plebani,
  • w sobotę – Schola „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebani.
 6. Wzorem lat poprzednich bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Można to zrobić składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub osób zbierających ofiary zeszytowe. Kwota ofiary na ten cel jest niezmieniona i wynosi podobnie jak w zeszłym roku 80 zł. Kościół i kaplica przedpogrzebowa jest naszym wspólnym dobrem. Zadbajmy o ich piękno.
 7. Od poniedziałku 15.01.2022, od rana na Binczarowej będzie chodził kominiarz i sprawdzał oraz czyścić przewody kominowe i wentylacyjne.
 8. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia na „Narty z Jezusem” w Gliczarowie Górnym koło Bukowiny Tatrzańskiej w terminie 17-24 lutego 2024. Koszt to 1000 zł plus opłata za transport. Zapisy u ks. Adama do 4 lutego.
 9. Szkoła Podstawowa w Binczarowej wraz z Radą Rodziców pragną serdecznie zaprosić Drogie Babcie i Drogich Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, które odbędzie się 24.01.2024r. Ten uroczysty dzień rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 1000. Po Mszy św. zapraszamy do Szkoły na część artystyczna i poczęstunek, która rozpocznie się około godz.1100. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Mały Promyczek dobra.
 11. Wczoraj zmarł nasz parafianin śp. Kazimierz Kmak. Pogrzeb najprawdopodobniej odbędzie się we wtorek. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego!

0 Comments