L O A D I N G

II Niedziela Zwykła (15 stycznia 2023 r.)

 1. Dziś II Niedziela Zwykła, Msze św. o godz. 700, 915, 1100 oraz po zakończeniu koncertu kolęd i pastorałek.
 2. Dzisiaj o godz. 1500 odbędzie się w naszym kościele zapowiadany koncert kolęd i pastorałek Rozpocznie się występem  zespołu kolędniczego  „Z gwiazdą”. Usłyszymy też scholkę Boże Nutki, Zespół Adonai i Grupę wokalną One Dream, będzie też wspólny śpiew kolęd i występy solistów. Przyjdźmy całymi rodzinami i zaśpiewajmy kolędę Jezusowi…
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 700, w środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 1700.
 4. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominamy:
  • We wtorek – św. Antoniego, opata – jest to dzień judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  • W środę – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
  • W sobotę – św. Agnieszkę, dziew. męcz.
 1. Szkoła Podstawowa w Binczarowej wraz z Radą Rodziców serdecznie pragną zaprosić Drogie Babcie i Drogich Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji  „Dnia Babci i Dziadka” w poniedziałek  23.01.2023r. Ten uroczysty dzień rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1100. Po Mszy św. zapraszamy do  Szkoły na część artystyczna i poczęstunek, która rozpocznie się około godz.1200  SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1730. Poświęcenie medalików odbędzie się w niedzielę 22.01 na Mszy św. o godz. 1100.
 3. Z cmentarza został już zabrany kontener na śmieci. Dając o czystość na grobach  naszych bliskich, zadbajmy również o czystość na cmentarzu i nie zostawiajmy śmieci pod ogrodzeniem.
 4. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:
  • w środę – Dziewczęca Służba Maryjna o godz. 1530 na plebani,
  • w środę – Kandydaci, Aspiranci i Ministranci o godz. 1530 w kościele,
  • w piątek – RSM o godz. 1800 na plebani,
  • w sobotę – Schola „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebani.
 5. Wzorem lat poprzednich bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Można to zrobić składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub  osób zbierających ofiary zeszytowe. Moi drodzy jesteśmy świadkami tego, że wszystko praktycznie podrożało. Dlatego chciałbym Was prosić, aby w tym roku od rodziny złożyć ofiarę 80 zł. Kościół i kaplica przedpogrzebowa jest naszym wspólnym dobrem. Zadbajmy o ich piękno.  
 6. Od poniedziałku 16.01.2022, od rana na Binczarowej będą chodzić kominiarze i sprawdzać oraz czyścić przewody kominowe i wentylacyjne.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Tomaszowi i Bogdanowi Kmak za pracę na plebani. Bóg zapłać.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Mały Promyczek dobra.
 9. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Władysława GRUCY polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego

przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego.

0 Comments