L O A D I N G

II Niedziela Zwykła (16 stycznia 2022 r.)

 1. Dziś II Niedziela Zwykła, Msze św. o godz. 7:00, 9:15, 11:00 oraz po zakończeniu koncertu kolęd i pastorałek. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który będzie uczestniczył w kilku nabożeństwach w Tygodniu Modlitw i weźmie udział w jego zakończeniu.
 2. Dzisiaj o godz. 15:00 odbędzie się w naszym kościele charytatywny koncert kolęd i pastorałek na rzecz Misji w Afryce w Kongo Brazzaville  pt. „Jezus Malusieńki, Światło dla ludzkości”, chcemy w ten sposób wesprzeć pracę i dzieła prowadzone na Misjach przez naszą Misjonarkę Siostrę Liliosę Romanek, która na misjach pracuje już 40 lat. Pośród wykonawców między innym: Chór „Misericordia” z Binczarowej, Zespół „Adonai” z Binczarowej, „Iskierki Maryi” z Florynki, Chór „Cantate Deo” z Krużlowej,  Młodzi „Echo z Jaworza” z Ptaszkowej, oraz Soliści z Cieniawy. Organizatorami tego koncertu są: Parafia w Binczarowej, Gminny Ośrodek Kultury Grybowie, oraz filia GOK w Binczarowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Grybów. Moi drodzy serdecznie Was zapraszamy na Koncert. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wspólnie modlić się śpiewem kolęd i pastorałek, i aby w ten sposób mieć swoją cegiełkę, która pomoże wielu dzieciom tam daleko w Afryce w Kongo Brazzaville w zdobywaniu wiedzy i wykształcenia. Podczas trwania koncertu będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na misje. Już dziś bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie tego misyjnego dzieła. Po zakończeniu Koncertu będzie Msza św. wieczorna.
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 7:00, w środę o 16:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 17:00.
 4. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka, pamiętajmy o naszych bliskich nie tylko od święta, ale przede wszystkim w codziennej modlitwie i w codziennych gestach okazujących szacunek i troskę o naszych najbliższych.
 5. W sobotę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 6. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek – św. Antoniego, opata.
  • w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
  • w piątek – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 7. Z cmentarza został już zabrany kontener na śmieci. Dając o czystość na grobach  naszych bliskich, zadbajmy również o czystość na cmentarzu i nie zostawiajmy śmieci pod ogrodzeniem.
 8. Wzorem lat poprzednich bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Można to zrobić składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub  osób zbierających ofiary zeszytowe. Kościół i kaplica przedpogrzebowa jest naszym wspólnym dobrem. Zadbajmy o ich piękno.
 9. Od jutra dzieci i młodzież szkolna rozpoczynają ferie. Niech czas odpoczynku od nauki nie będzie czasem zmarnowanym. Podczas ferii nie będzie spotkań grup parafialnych.
 10. Szczepienie ochronne psów i kotów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w poniedziałek 17.01.2022 od godz. 11:30 most koło p. Radzików, od 12:00 koło Remizy Strażackiej, od 13:00 koło Pani Sołtys, od 13:30 koło p. Gruca na Zawodziu, o 14:30 na Kawiorach. Koszt szczepienia 30 zł.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Mały Promyczek dobra.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego

przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego.

0 Comments