L O A D I N G

III Niedziela Adwentu (11 grudnia 2022 r.)

 1. Dziś III Niedziela Adwentu nazywana GAUDETE – RADUJCIE SIĘ. Źródłem naszej radości jest Pan Jezus obecny pośród nas, a także zbliżające się coraz bardziej Święta Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.
 2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
 3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
 4. Msze święte w dni powszednie o godz. 700 i Roraty 1700. Pół godziny wcześniej śpiewany Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O poprowadzenie Godzinek proszę Róże Żywego Różańca i uczniów naszej szkoły.
  • w poniedziałek – Róża Świętego Józefa, klasa 8
  • we wtorek – Róża Świętego Stanisława, klasa 7
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, klasa 6
  • w czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej, klasa 5 i 4
 5. W piątek 16.12.  o 1630 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spowiedź w naszej parafii od godz. 1400 do godz. 1600. O godz. 1600 Nowenna, po Nowennie Msza św. Prosimy o zaplanowanie i wykorzystanie czasu spowiedzi parafialnej, gdyż specjalnie na tę okazję przyjeżdżają księża z innych parafii. Odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę sprawia, że musimy stać w długich kolejkach.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św.  Łucji dziew. i męcz. Jest to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  • w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.
 8. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:
  • w poniedziałek – Lektorzy o godz. 1800 w Kościele.
  • w środę – Dziewczęcą Służbę Maryjną o godz. 1530 na plebani
  • w środę – Kandydaci, Aspiranci i Ministranci o godz. 1530 w kościele
  • w piątek – Ruch Sercańskiej Młodzieży o godz. 1800 na plebani
  • w sobotę – Scholę „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebani
 9. Dobiega powoli końca rok 2022 w związku  z tym zwracam się z prośbą o do rodzin bądź osób, które nie złożyły jeszcze ofiary na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej, aby uczynić to w najbliższym czasie. Kościół i kaplica przedpogrzebowa jest naszym wspólnym dobrem i każdy z nas powinien poczuwać się o dbałość o ich piękno.
 10. Przed kościołem można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.
 11. Rada Rodziców przy szkole podstawowej w Binczarowej serdecznie zaprasza na kiermasz domowych  ciast i ciasteczek, który odbędzie się w najbliższy piątek 16 grudnia od godziny 8.00 na korytarzu przy głównym wejściu do szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 12. Dzisiaj o godzinie 1400 w Domu Kultury odbędzie się przełożone z dnia wczorajszego spotkanie Seniorów. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
 13. W środę po Mszy Świętej wieczornej na godzinę 1800 zapraszamy młodzież z klas 8 do Domu Kultury na spotkanie związane z corocznie odbywającym się Orszakiem Trzech Króli. Spotkanie jest obowiązkowe i odbywa się w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym w dodatku tarnowskim znajdziemy artykuł o obchodach jubileuszowych i poświeceniu Drogi Krzyżowej w Binczarowej. W zakrystii można zamówić prenumeratę „Czasu Serca”.
 15. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł śp. Piotr Pękala. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…   

Radujcie się, bo Pan jest blisko!
Na czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim Bożego błogosławieństwa.

0 Comments