L O A D I N G

III Niedziela Adwentu (17 grudnia 2023 r.)

 1. Dziś III Niedziela Adwentu nazywana GAUDETE – RADUJCIE SIĘ. Źródłem naszej radości jest Pan Jezus obecny pośród nas, a także zbliżające się coraz bardziej Święta Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Od godz. 1400 do godz. 1600 odbędzie się przedświąteczna spowiedź w naszej parafii. O godz. 1600 Nowenna do Dzieciątka Jezus, po Nowennie Msza św.
 2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
 3. Ks. Krzysztof Ligocki SCJ składa serdeczne podziękowanie za złożone w zeszłą niedziele ofiary na budowę kościoła w Kaliszu. Zebraliśmy kwotę 8630 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W dni powszednie od poniedziałku do soboty Msza św. o godz. 700 i  Roraty o godz. 1700. Nowenna do Dzieciątka Jezus o 1630. W sobotę po Roratach nastąpi wręczenie pamiątek dla dzieci uczestniczących w tym roku w Mszach świętych Roratnych. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyniosły do kościoła plansze z naklejkami.
 5. Bardzo proszę naszych Strażaków o pomoc w obsadzeniu i ustawieniu choinek w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Annie Radzik, uczniom kl. 8 i ich rodzicom za wybudowanie przy naszym kościele szopki. Bóg zapłać.
 7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej na godzinę 1800 zapraszamy młodzież z klas 8 do Domu Kultury na spotkanie związane z corocznie odbywającym się Orszakiem Trzech Króli. Spotkanie jest obowiązkowe i odbywa się w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 8. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 9. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 22.12 od godziny 900. Odwiedzimy wszystkich chorych, do których udajemy się w Pierwsze Piątki miesiąca. Pozostałych chorych, pozostających w domach, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentów Świętych proszę zgłaszać do czwartku do Mszy świętej wieczornej.
 10. 24 grudnia imieniny obchodzi ks. wikariusz Adam Pawlak SCJ. Na Mszę św. imieninową zapraszam 24 grudnia w przyszłą niedzielę o godz. 1100. Podczas Mszy świętej będziemy modlić się w intencji solenizanta, będzie również okazja do złożenia życzeń.
 11. Przyszła niedziela IV Adwentu wypada 24.12.  Msze św. Msze św. o 700, 915, 1100. Nowenna do Dzieciątka Jezus o 630. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w niedzielę Wieczerzą Wigilijną. Niech nie zabraknie na stole świecy Caritas i poświęconych w kościele opłatków. Opłatki jeszcze do nabycia w zakrystii. Zachęcamy by ogień na stół wigilijny zapłonął od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które można będzie zabrać w przyszłą niedzielę. Msza św. Pasterka w Noc Wigilijną o północy. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można zamówić prenumeratę „Czasu Serca”.
 13. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła śp. Teresa SEKUŁA. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…   

Radujcie się, bo Pan jest blisko!
Na czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim Bożego błogosławieństwa.

0 Comments