L O A D I N G

III Niedziela Wielkanocna (14 kwietnia 2024 r.)

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O 1630 zapraszam na nieszpory. Dzisiaj Niedziela Biblijna – VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego rozpoczynający XVI Tydzień Biblijny. Hasłem są „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego całymi rodzinami, by w naszych domach Pismo Św. nie było tylko elementem dekorującym nasze półki, ale księgą, która jest używana do poznawania Boga i pogłębiania wiary w naszych rodzinach. W tym roku przedmiotem lektury Pisma świętego niech będą „Dzieje Apostolskie”, które mają nam pokazać czym jest Kościół.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie rozdanie nagród za udział w konkursie palm wielkanocnych. Nagrody otrzymają wszystkie 24 osoby, które wzięły udział w konkursie.
 4. W najbliższą środę tj. 17 kwietnia do Bazyliki Mniejszej w Grybowie będą peregrynować relikwie bł. Rodziny Ulmów. Jest to jeden z siedmiu kościołów diecezji tarnowskiej, do której relikwie peregrynują. Zachęcam do wzięcia udziału  tym wyjątkowym i niecodziennym wydarzeniu. Rozpocznie się ono Mszą św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego o godz. 1800.  Szczegółowy plan Peregrynacji wywieszony jest w gablotach przy kościele.
 5. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na WSM Księży Sercanów w Stadnikach.
 6. Bardzo dziękuję Rodzicom uczniów klasy 8 za złożony dar ołtarza z racji przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dziękuję również panu Karolowi Radziakowi za prace na plebani. Bóg Zapłać.
 7. W tygodniu spotkanie grup:
  • DSM w środę o 1530 na plebanii.
  • Kandydaci, Aspiranci i ministranci w środę o 1630 w kościele.
  • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebanii.
 8. Początkiem marca został zabrany z cmentarza kontener na śmieci cmentarne. Będzie on ponownie przywieziony dopiero przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Stąd bardzo proszę, aby śmieci z cmentarza nie zostawiać przy bramie głównej, ani bramkach bocznych. Proszę też, aby śmieci nie gromadzić w miejscu kontenera. Bardzo proszę o zabieranie śmieci do domu do segregacji. Cmentarz jest miejscem poświęconym spoczywają tam Wasi bliscy. Zadbajmy wspólnie o piękno, czystość i godność tego miejsca.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej.

0 Comments