L O A D I N G

III Niedziela Wielkanocna – I Komunia Święta (1 maja 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 oraz o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. o godz. 1100 24 dzieci z klas III. przyjęło I Komunię Świętą. Wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu spowiedzi. Przez cały tydzień w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach majowych. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III za przystrojenie kościoła i placu przykościelnego oraz dar ołtarza.
 3. Dziś Niedziela Biblijna – Szósty Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego pod hasłem „Posłani z darem pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego”. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego całymi rodzinami, by w naszych domach Pismo Św. nie było tylko elementem dekorującym nasze półki, ale księgą, która jest używana do poznawania Boga i pogłębiania wiary w naszych rodzinach. W tym roku przedmiotem lektury Pisma świętego niech będzie Ewangelia  wg. Św. Łukasza,
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę o godz. 700, 915, 1100 i  o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika.
  • w środę – św. Floriana patrona strażaków, hutników i piekarzy.
  • w piątek – święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.  
 5. W niedzielę – 08.05 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława. BM. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Uroczystej sumie o godz. 1100 będzie przewodniczył ks. dr Adam Pastorczyk SCJ Prefekt Studiów w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach. Jeśli pogoda pozwoli to Sumę o godz. 1100 sprawować będziemy przy Ołtarzu Polowym. Po sumie procesja wokół kościoła. Grupy parafialne prosimy o przygotowanie feretronów, jak również zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Zapraszamy dzieci Komunijne i dzieci rocznicowe w strojach komunijnych,  LSO, DSM, RSM, młodzież, strażaków z pocztem sztandarowym.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 1730 połączone z Nowenną do św. Stanisława. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy losować figurki Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 8. Zapraszam na spotkania grup parafialnych:
  • Lektorzy w poniedziałek na godz. 1900 na plebanię.
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę na godz. 1600 na plebanię.
  • Ministrantów i Aspirantów w środę na godz. 1615 do kościoła.
  • Młodzież oraz RSM w piątek na godz. 1900 na plebanię.
  • Scholę Boże Nutki w sobotę na godz. 1100 na plebanię.
 9. Rocznica I Komunii Świętej zaplanowana jest w naszej Parafii na 15 Maja podczas Mszy świętej o godzinie 1100. W związku z tym wydarzeniem zapraszam na krótkie spotkanie organizacyjne rodziców uczniów z klas IV w środę po mszy świętej wieczornej.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Małgorzacie i Tomaszowi Kmak za zorganizowanie i sfinansowanie pielęgnacji drzew na naszym Parafialnym cmentarzu. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do odebrania jest najnowszy numer „Czas Serca”.

Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi
i Matce Bożej Królowej Polski,  a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo niech ześle na nas wiele łask.
Szczęść Boże!

0 Comments