L O A D I N G

III Niedziela Wielkiego Postu (12 marca 2023 r.)

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 19.03.2023 rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. Rekolekcjonistę i za całą naszą parafię. Rekolekcje będzie prowadził sercanin ks. Zdzisław Płuska. Program Rekolekcji dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przy kościele.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. Także codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. W środę o godz. 1630 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615 po nich Msza św.
 5. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebani.
  • Aspiranci  i Ministranci w środę o godz. 1530 w kościele.
  • Schola Boże Nutki w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 6. Członkowie Parafialnego Zespół Caritas przed kościołem rozprowadzają Baranki Wielkanocne i Paschaliki.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Tadeuszowi Sekuła oraz Łukaszowi, Rafałowi i Marcinowi Sekuła za kolejne transporty ziemi. Dziękuję Panu Adamowi Grybel i Krzysztofowi Szyszka za rozplantowanie i zabezpieczenie terenu. Bóg zapłać.
 8. Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa to najważniejsze wydarzenie w historii człowieka. Młodzieżowa Grupa Teatralna „Odeon” działająca przy GOK Filia w Binczarowej wspólnie z parafią zaprasza wszystkich chętnych do Domu Kultury w Binczarowej w sobotę 18 marca 2023  na godz. 1700 lub w niedzielę 19 marca 2023 na godz. 1400, gdzie prezentowane będzie Misterium Męki Pańskiej oparte na przekazie ewangelicznym. Warto w okresie Wielkiego Postu wraz z młodymi aktorami odkryć na nowo sens Cierpienia Chrystusa, by uzmysłowić sobie za jak wielką cenę zostaliśmy odkupieni.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego

i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu!

0 Comments