L O A D I N G

III Niedziela Wielkiego Postu (20 marca 2022 r.)

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 27.03.2022 rozpoczniemy Misje Święte. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. Misjonarza i za całą naszą parafię. Misje będzie prowadził sercanin ks. dr Włodzimierz Płatek. Program Misji dostępny jest na parafialnej stronie internetowej, w gablotach przy kościele oraz u ministrantów.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w czwartek – przypada Dzień Misjonarzy Męczenników
  • w piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu można będzie dokonać Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Formularze potrzebne do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Duchowej Adopcji będzie można dokonać podczas Mszy św. porannej i wieczornej. Osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję proszę, aby przyniosły ze sobą świece „gromnice”. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – Dzień Modlitw za Więźniów.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. Także codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. We wtorek nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła o godz. 630. W środę o godz. 1630 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie zastępu św. Michała Archanioła.
 5. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615 po nich Msza św.
 6. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o 1800 na plebanii.
  • Aspiranci  i Ministranci w środę o godz. 1730 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebani.
 7. Członkowie Parafialnego Zespół Caritas przed kościołem rozprowadzają Baranki Wielkanocne i Paschaliki.
 8. W środę od 15- 19 zapraszamy  chętne wszystkie osoby- nie tylko dzieci do Domu Kultury gdzie odbędzie się  szkolenie
  • jak wykonać pisankę wielkanocną- przynosimy ugotowane jaja lub wydmuszki
  • jak wykonać tradycyjną palmę omówienie i robienie kwiatków z bibuły – przynosimy własne materiały i narzędzia
 9. Dziękuję Panom Józefowi i Wojciechowi Kmak oraz Tomaszowi Radziak za pracę na plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajduje się artykuł oraz zdjęcia z przedstawienia „Magnolie” w wykonaniu naszej Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Odeon”

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania czasu nawrócenia i zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie.
Szczęść Boże!

0 Comments