L O A D I N G

III Niedziela Wielkiego Postu (3 marca 2024 r.)

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. porannej, a dla Róży bł. Rodziny Ulmów, bł. Karoliny i bł. Carlo Akutisa po Mszy o godz. 1100.Podczas Mszy św. o godz. 700 powstała w naszej Parafii kolejna Róża Różnicowa św. Jana Pawła II. Zelatorem tej Róży jest Pan Piotr Jarosz. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w Żywy Różaniec w naszej Parafii.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Święto św. Kazimierza.
 4. W czwartek tj. 07.03.2024 rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. Rekolekcjonistę i za całą naszą parafię. Rekolekcje będzie prowadził sercanin ks. Krzysztof Napora, biblista, pracownik naukowy KUL. Program Rekolekcji jest następujący: Dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przy kościele.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. Także codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. W środę o godz. 1630 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615 po nich Msza św.
 7. Członkowie Parafialnego Zespół Caritas przed kościołem rozprowadzają Baranki Wielkanocne i Paschaliki.
 8. Celem Wielkiego Postu jest zbudowanie i pogłębienie żywej relacji z naszym Bogiem. Do prawidłowego rozwoju takiej relacji konieczne jest ciągłe poznawanie drugiej osoby, w tym wypadku naszego Pana. Wielką Pomocą służy nam Młodzieżowa Grupa Teatralna „Odeon” działająca przy GOK Filia w Binczarowej, która wspólnie z parafią zaprasza wszystkich chętnych do Domu Kultury w Binczarowej w niedzielę 3 marca 2024 na godz. 1730, gdzie prezentowane będzie Misterium Męki Pańskiej oparte na przekazie ewangelicznym. Warto w okresie Wielkiego Postu przemyśleć swoje życie i wraz z młodymi aktorami zastanowić się nad słowami: „Nie jestem winien Krwi tego Sprawiedliwego. To wasza sprawa”…
 9. Panu Jerzemu Święsowi bardzo dziękuję za prace stolarskie w naszym kościele. Bóg zapłać.
 10. Nasi Lektorzy i Ministranci wczoraj tj. 02 marca wzięli udział w „Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Prowincjała Księży Sercanów”. Bardzo serdecznie gratuluję Arkadiuszowi Sekuła, Jakubowi Sekuła oraz Karolowi Sekuła, który zdobył Puchar i zajął pierwsze miejsce w kategorii lektorów, ministrantów starszych i ministrantów młodszych. Gratuluję również ministrantom, którzy wczoraj zdobyli drugie miejsce w dekanalnym Turnieju Piłki Halowej w Grybowie.
 11. Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich zaprasza na niecodzienne wydarzenie 10 Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Grybów, które odbędzie się 7 marca 2024 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w godzinach od 900 do 1500. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
 12. 14 marca 2024 r. w Domu Kultury o godz. 1900 odbędzie się spotkanie wiejskie. Jest to spotkanie sprawozdawcze z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu!

0 Comments