L O A D I N G

IV Niedziela Adwentu (18 grudnia 2022 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Od godz. 1400 do godz. 1600 odbędzie się przedświąteczna spowiedź w naszej parafii. O godz. 1600 Nowenna do Dzieciątka Jezus, po Nowennie Msza św.
 2. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na ogrzewanie kościoła.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej na godzinę 1800 zapraszamy młodzież z klasy 8 do Domu Kultury na spotkanie związane z corocznie odbywającym się Orszakiem Trzech Króli. Spotkanie jest obowiązkowe i odbywa się w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 4. We czwartek 22 grudnia tradycyjnie już uczniowie z klasy 8 zbudują przy Kościele „Betlejem” – Szopkę.  Zbiorka  przy kościele o godz. 1400. Prosimy ojców o pomoc przy tych pracach, proszę również o zabranie odpowiednich narzędzi niezbędnych, będzie potrzebny również ciągnik z przyczepą aby elementy szopki przywieść pod kościół.
 5. W dni powszednie od poniedziałku do piątku Msza święta o godz. 700 i  Roraty o godz. 1700. W sobotę Roraty o godz. 700. Nowenna do Dzieciątka Jezus o 630. Po Roratach nastąpi wręczenie pamiątek dla dzieci uczestniczących w tym roku w Mszach świętych Roratnych. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyniosły do kościoła plansze z naklejkami.
 6. Bardzo proszę naszych Strażaków o pomoc w obsadzeniu i ustawieniu choinek w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
 7. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 23.12 od godziny 900. Odwiedzimy wszystkich chorych, do których udajemy się w Pierwsze Piątki miesiąca. Pozostałych chorych, pozostających w domach, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentów Świętych proszę zgłaszać do czwartku do Mszy świętej wieczornej.
 8. Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła odbędzie się w środę po Mszy św. porannej.
 9. 24 grudnia imieniny obchodzi ks. wikariusz Adam Pawlak SCJ. Na Mszę św. imieninową zapraszam 23 grudnia w piątek o godz. 1700. Podczas Mszy świętej będziemy modlić się w intencji solenizanta, będzie również okazja do złożenia życzeń.
 10. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w sobotę Wieczerzą Wigilijną. Niech nie zabraknie na stole świecy Caritas i poświęconych w kościele opłatków. Opłatki jeszcze do nabycia w zakrystii. Zachęcamy by ogień na stół wigilijny zapłonął od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które można będzie zabrać w sobotę po Mszy św. o 700. Później Światełko Betlejemskie można zabrać z plebanii. Msza św. Pasterka w Noc Wigilijną o północy. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 11. W tygodniu obchodzimy:
  •  w niedzielę 25.12 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100, 1600.
 12.  W tym roku planujemy powrócić do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.
 13. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Zbigniewowi Radziakowi za pracę stolarskie w kościele. Bóg zapłać.
 14. Pani Sołtys informuje, że worki na śmieci oraz kody można odebrać w Domu Kultury w poniedziałek 19.12.2022 w godz. 800 – 1500.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Na czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim Bożego błogosławieństwa.

0 Comments