L O A D I N G

IV Niedziela Adwentu (19 grudnia 2021 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Od godz. 1400 do godz. 1600 odbędzie się przedświąteczna spowiedź w naszej parafii. O godz. 1600 Nowenna do Dzieciątka Jezus, po Nowennie Msza św.
 2. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 6540 zł.
 3. Dziś po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną i Ekonomiczną na plebanię.
 4. Spotkanie Kolędników Misyjnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.30 na plebani. Również w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej na godzinę 1800 zapraszamy młodzież z klas 8 do Domu Kultury na spotkanie związane z corocznie odbywającym się Orszakiem Trzech Króli. Spotkanie jest obowiązkowe i odbywa się w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 5. W dni powszednie od poniedziałku do czwartku Msza święta o godz. 700 i  Roraty o godz. 1700. W piątek Roraty o godz. 700. Nowenna do Dzieciątka Jezus o 630. Po Roratach nastąpi wręczenie pamiątek dla dzieci uczestniczących w tym roku w Mszach świętych Roratnych. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyniosły do kościoła plansze z naklejkami.
 6. Bardzo proszę naszych strażaków o pomoc w obsadzeniu i ustawieniu choinek we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
 7. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w środę 22.12 od godziny 900. Odwiedzimy wszystkich chorych, do których udajemy się w Pierwsze Piątki miesiąca. Pozostałych chorych, pozostających w domach, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentów Świętych proszę zgłaszać do wtorku do Mszy świętej wieczornej.
 8. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w piątek Wieczerzą Wigilijną. Niech nie zabraknie na stole świecy Caritas i poświęconych w kościele opłatków. Opłatki jeszcze do nabycia w zakrystii. Zachęcamy by ogień na stół wigilijny zapłonął od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które można będzie zabrać w piątek po Mszy św. o 700. Później Światełko Betlejemskie można zabrać z plebanii. Msza św. Pasterka w Noc Wigilijną o północy. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 9. W tygodniu obchodzimy:
  • w sobotę 25.12 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100, 1600.
  • w  niedzielę  26.12 – przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.  Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 700. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Nie będzie Mszy św. o 1600. Po każdej Mszy świętej grupa Kolędników Misyjnych zaprezentuję w kościele swój program mówiącą o Tajemnicy Bożego Narodzenia. Po Mszy świętej będą do puszek zbierane ofiary na Fundusz Misyjny.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Grucy za pracę na plebani i przy kościele oraz Panu Jerzemu Święs za prace stolarskie w naszym kościele. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Na czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim Bożego błogosławieństwa.

0 Comments