L O A D I N G

IV Niedziela Adwentu (24 grudnia 2023 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Dziś wieczorem Wieczerzą Wigilijną rozpoczniemy Świętowanie Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby zgodnie z chrześcijańską tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech nie zabraknie na stole świecy Caritas i poświęconych w kościele opłatków. Opłatki jeszcze do nabycia w zakrystii. Zachęcamy Was Drodzy do godnego przeżycia Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech w naszych domach, w wigilijny wieczór nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamania się opłatkiem, składania życzeń oraz śpiewu pięknych polskich kolęd i pastorałek. Zachęcamy by ogień na stół wigilijny zapłonął od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które można będzie zabrać po Mszy św. Msza św. Pasterka w Noc Wigilijną o północy. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 2. W naszej Wspólnocie Parafialnej witam ks. diakona Jacka Kowala SCJ. Ks. diakon jest z nami od czwartku 21.12 i będzie do wtorku 27.12. Dziękuję Mu za wszelką pomoc, której doświadczamy tutaj w kościele, ale również we Wspólnocie zakonnej. Bóg zapłać.
 3. W tygodniu obchodzimy:
  •  w poniedziałek 25.12 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100, 1600.
  •  we wtorek – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika po Mszy św. porannej poświęcenie owsa. Składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  •  w środę – święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy świętej porannej będzie poświęcenie wina.
  •  w czwartek – święto Młodzianków Męczenników, na Mszy świętej porannej błogosławieństwo małych dzieci.
  •  w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Jest to ostatni dzień 2023 roku. O godz. 1530 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku, a o 1600 Msza św.
 4. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. wikariusz Adam Pawlak SCJ. Podczas Mszy świętej o godz. 1100 będziemy modlić się w intencji solenizanta, będzie również okazja do złożenia życzeń.
 5. W środę 27.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 9.00. Prosimy o przyjazd po księży na plebanię. W domach przygotujmy stół a na nim Krzyż, Pismo Święte, świece oraz wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna niech przygotują zeszyty do katechezy. Kolęda jest okazją do spotkania duszpasterzy z parafianami, do wspólnej modlitwy i rozmowy. Prosimy, zatem w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników. Pod chórem znajdować się będzie woda święcona, którą można zabrać do pokropienia naszych mieszkań.

Plan Kolędy

27.12.2023 – środa

 1. Styś Barbara  – Gruca Andrzej i Agnieszka
 2. Nowak Bogdan i Barbara – Kmak Krystyna
 3. Motyka Andrzej – Radziak Karol i Katarzyna

28.12.2023 – czwartek

 1. Milewski Jan i Maria – Michalik Czesław i Wiesława
 2. Sekuła Marek i Kinga – Pałancewicz Stanisława
 3. Kogut Mariusz i Dorota – Milewski Marcin i Barbara

29.12.2023 – piątek

 1. Obrzut Tadeusz i Sylwia – Maciaszek Tomasz i Justyna
 2. Machnik Andrzej i Ewa – Chełmecki Stanisław i Maria
 3. Radziak Tadeusz i Małgorzata – Romanek Piotr i Małgorzata

30.12. 2023 – sobota

 1. Kmak Jan – Dudek Józef
 2. Polany Kiełbasa Maria – Gródek Kazimierz i Maria, Chełmecki Paweł i Agnieszka.
 3. Kawiory – Ogorzałek Sławomir i Ewa – Grybel Adam i Anna

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej nowe podwójne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, a także czasopisma misyjne do nabycia u ministrantów.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Grzegorz LIGĘZKA. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Na czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim Bożego błogosławieństwa.

0 Comments