L O A D I N G

IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM (8 maja 2022 r.)

 1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza, w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława BM. Msze św. o godz. 700, 915 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Kazania wygłosił i uroczystej sumie przewodniczył nasz współbrat ks. dr Adam Pastorczyk Prefekt Studiów w WSM Księży Sercanów w Stadnikach. Na ręce księdza dziekana składam podziękowanie za obecność księżom z dekanatu. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowej: Scholii Adonai, LSO, Panu Piotrowi Romankowi naszemu Organiście, Państwu  Bogumile i Mieczysławowi Milewskim  za posprzątanie kościoła i wokół niego, Paniom Annie Sekuła i Annie Ligęka za dekoracje ołtarzy, Panom Tomaszowi i Bogdanowi Kmak oraz Krzysztofowi Szyszce i Andrzejowi Grucy za przygotowanie placu przy Ołtarzu Polowym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom komunijnym i rocznicowym, pocztom sztandarowym, Osobom niosącym feretrony i baldachim, Gościom i Wam, drodzy parafianie za liczny udział i wspólną modlitwę.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława B.M.
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • we sobotę – święto  Św. Macieja Apostoła.
 4. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o 1900 na plebanii.
  • Aspiranci i Ministranci w środę o 1615 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1600 na plebanii.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1900 na plebanii.
  • Schola Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo majowe o 1730. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać figurkę Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1100 dzieci z kl. 4 SP przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Próby do tej uroczystości we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1600 w kościele.
 7. We wtorek 10.05 o godz. 1800 młodzież z 8 klas Szkoły Podstawowej przystąpi w Kąclowej do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam rodziny kandydatów do Bierzmowana na tę Mszę świętą. Wspierajmy ich naszymi modlitwami w dojrzewaniu w wierze i umiejętności dokonywania dobrych i właściwych wyborów życiowych.
 8. W środę po Mszy świętej wieczornej zostaną rozdane nagrody za tegoroczne Palmy. Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w konkursie, gdyż wszystkie Palmy zostały nagrodzone.
 9. W piątek po porannej Mszy świętej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 10. Dziękuję również Panom Józefowi i Wojciechowi Kmak za prace na plebanii.
 11. Na „Sądeczaninie” trwa Plebiscyt na Sądeczanina roku 2021. Nominowana do niego została jako jedyna z Gminy Grybów nasza Parafianka. Gdyby ktoś chciał oddać głos w Plebiscycie można to zrobić wysyłając SMS, elektroniczne za pomocą strony internetowej „Sądeczanina”  a także wysyłając kupon w formie papierowej. Można to uczynić do najbliższego piątku do godziny 1000. Głosować mogą osoby, które ukończyły 13 rok życia. Szczegóły Plebiscytu są dostępne na stronie internetowej „Sądeczanina”.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest najnowszy nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi oraz Św. Stanisławowi Patronowi Polski i naszej Parafii,
a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo niech ześle nam wiele potrzebnych łask.
Szczęść Boże
!

0 Comments