L O A D I N G

IV Niedziela Wielkanocna Niedziela Dobrego Pasterza (30 kwietnia 2023 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godzinie 1630 zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe. Ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na zakup nowych ławek do naszej świątyni.
 2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się za siostry zakonne i księży pochodzących z naszej parafii oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to także Niedziela modlitw za kierowców.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. 30.04 – Zgodnie z tradycją tarnowską w ostatni dzień kwietnia rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni o 1730, a w niedzielę o 1630. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać figurkę Matki Bożej Fatimskiej.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  • we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. Kośc.
  • w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę o godz. 700, 915, 1100 i  o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika.
  • w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męcz.
  • w sobotę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 2. W piątek na Mszę św. na godz. 1800 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się specjalne nabożeństwo przed przyjęciem sakramentu bierzmowania obecność kandydatów obowiązkowa. Zapraszam również rodziców uczniów klasy 8.
 3. W sobotę 6 maja o godz. 900 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po nim sakrament spowiedzi dzieci z klas III. Na to nabożeństwo zapraszamy rodziców i rodzeństwo i w miarę możliwości chrzestnych dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy również, że największym darem na I Komunię jest dobry przykład i przyjęta w tym dniu Komunia św.
 4. Uroczystość  I  Komunii św. będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 7 maja, o godz. 1100. Wiele miejsc będzie rezerwowanych, więc w miarę możliwości zapraszamy na Msze św. o innej godzinie niż 1100. Proszę nie zajmować przed Mszą św. miejsc w przedsionku i pod chórem. Zajmiemy je dopiero po rozpoczęciu Mszy św., gdy dzieci i rodzice wejdą już do kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci przystępujących do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. i ich rodzin.
 5. We wtorek zapraszam na Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła o 630.
 1. Krótkie spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i  Gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli oraz obfitych łask Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

0 Comments