L O A D I N G

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare (19 marca 2023 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Laetare czyli Niedzielą Radości. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Witamy w naszej Parafii Rekolekcjonistę, księdza Zdzisława Płuskę, sercanina z Krakowa, wzywając dla niego obfitości łask Bożych. Plan Rekolekcji dostępny jest na plakatach w gablotach przy kościele i na stronie internetowej. Będzie on również przypominany przez Księdza Rekolekcjonistę.
 3. Rekolekcyjne odwiedziny chorych odbędą się w czwartek od godz. 1130. Ksiądz Rekolekcjonista odwiedzi wszystkich chorych, których odwiedzamy  w pierwszy piątek miesiąca. Jeśli ktoś chciałby jeszcze skorzystać z posługi sakramentalnej proszę o zgłoszenie do środy. Spowiedź Rekolekcyjna będzie w środę.
 4. W sobotę zapraszamy na spotkanie Scholę „Boże Nutki” na godz. 1100 na plebanię.
 5. W tym w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – przeniesioną z dnia dzisiejszego Uroczystość Świętego Józefa
  • w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu można będzie dokonać Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Formularze potrzebne do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Duchowej Adopcji będzie można dokonać podczas Mszy św. porannej i wieczornej. Osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję proszę, aby przyniosły ze sobą świece „gromnice”.
 6. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615 po nich Msza św.
 7. Członkowie Parafialnego Zespół Caritas przed kościołem rozprowadzają Baranki Wielkanocne i Paschaliki.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 dzieci z klasy 3 otrzymają poświęcone książeczki.
 9. Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła w piątek po Mszy św. porannej.
 10. Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa to najważniejsze wydarzenie w historii człowieka. Młodzieżowa Grupa Teatralna „Odeon” działająca przy GOK Filia w Binczarowej wspólnie z parafią zaprasza wszystkich chętnych do Domu Kultury w Binczarowej w niedzielę 19 marca 2023 na godz. 1400, gdzie prezentowane będzie Misterium Męki Pańskiej oparte na przekazie ewangelicznym. Warto w okresie Wielkiego Postu wraz z młodymi aktorami odkryć na nowo sens Cierpienia Chrystusa, by uzmysłowić sobie za jak wielką cenę zostaliśmy odkupieni.
 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Grybów odbędzie się 31 marca. Rozpoczęcie Mszą święta w bazylice o godzinie 20:00. Po mszy św. każdy uczestnik wyruszy na jedną z siedmiu tras przygotowanych przez rejon o różnym stopniu trudności od 32 do 78 km. w celu uzyskania więcej informacji zapraszamy na profil EDK Grybów na Facebook-u: https://www.facebook.com/GRYBOW.EDK lub na stronie internetowej www.edk.org.pl
 12. Pani Sołtys zaprasza mieszkańców Binczarowej na zebranie wiejskie dnia 24. 03.2023r. na godz. 1900 do Domu Kultury. Tematem zebrania jest sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za rok 2022 oraz sprawy bieżące.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy Ducha Świętego
o dobre przeżycie i błogosławione owoce
Rekolekcji Wielkopostnych.

0 Comments