L O A D I N G

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare (27 marca 2022 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Laetare czyli Niedzielą Radości. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii Misje święte. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Witamy w naszej Parafii Misjonarza, księdza Włodzimierza Płatka SCJ, sercanina z Krakowa, wzywając dla niego obfitości łask Bożych. Plan Misji dostępny jest na plakatach w gablotach przy kościele, na stronie internetowej oraz u ministrantów. Będzie on również przypominany przez Księdza Misjonarza.
 3. Misyjne odwiedziny chorych odbędą się w czwartek od godz. 1000. Ksiądz Misjonarz odwiedzi wszystkich chorych, których odwiedzamy  w pierwszy piątek miesiąca. Jeśli ktoś chciałby jeszcze skorzystać z posługi sakramentalnej proszę o zgłoszenie do środy.
 4. W tym tygodniu nie będzie spotkań żadnych grup parafialnych.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Tomaszowi i Karolowi Radziak za ufundowanie nowego Krzyża Misyjnego. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję również Panom Tomaszowi Grucy i Krzysztofowi Szyszce za prace przy naszym kościele. Bóg zapłać.
 8. „Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Grybów odbędzie się 8 kwietnia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w Bazylice w Grybowie. Zostało przygotowanych 9 tras. Pakiety startowe zostaną przygotowane tylko dla osób, które zgłoszą chęć uczestnictwa przez stronę www.edk.org.pl do dnia 3 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie www.ekd.org.pl w zakładce trasy”.
 9. Od 14 marca do 1 kwietnia 2022 r. został wyłożony do publicznego wglądu projekt operatu opisowo – kartograficznego w ramach modernizacji ewidencji gruntów i budynków w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu przy ul. Strzeleckiej 1, w pokoju nr 205 dla miejscowości z gminy Grybów. Dokumentacja projektu składa się z rejestru gruntów, rejestru budynków, rejestru lokali, kartoteki budynków, kartoteki lokali i mapy ewidencyjnej.
 10. 25 marca zakończył pracę w naszej Parafii Ksiądz Roman Wiktor SCJ. Bardzo serdecznie dziękuję Księdzu Romanowi za jego trud i pracę, za głoszone Słowo Boże oraz sprawowane sakramenty. Życzę Mu wielu Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i świętego Józefa w nowych zadaniach i obowiązkach jakie powierzył Mu Prowincjał Księży Sercanów. Za wszelkie dobro Bóg zapłać. A w naszej Parafii witam Księdza Zdzisława Pławeckiego SCJ, który będzie pomagał nam w pracy duszpasterskiej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy Ducha Świętego
o dobre przeżycie i błogosławione owoce
Misji Świętych.

0 Comments