L O A D I N G

IV Niedziela Zwykła (29 stycznia 2023 r.)

 1. Dziś 4 Niedziela Zwykła, obchodzimy także Światowy Dzień Chorych na Trąd. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
  1. Miesiąc Luty jest tradycyjnie miesiącem modlitw za konających, pamiętajmy także o nawiedzaniu grobów naszych bliskich i modlitwie za nich.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek  – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  • w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji. 02.02 to koniec tradycyjnego czasu kolędowego. W zakrystii są do nabycia świece (gromnice).
  • w piątek – wspomnienie św. Błażeja. Na mszach o godz. 700 i o godz. 1700 błogosławieństwo świec i gardła.
 3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiedź święta w środę od godziny 1600. W I Czwartek o godz. 1600 zapraszamy na Godzinę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a o godz. 1700 Msza św. W I Piątek Miesiąca Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego 1630. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. rano i wieczorem. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700.
 5. W poniedziałek  o 630 zapraszamy na nabożeństwo do Św. Michała Archanioła
 6. W środę na godz. 1000 zapraszamy młodzież z klasy 8, która nie była do  składania i ubierania szopki przed kościołem do jej rozebrania, prosimy też o przyniesienie odpowiednich narzędzi i pojazd do przewiezienia elementów na plebanię. Bardzo prosimy kilku ojców do pomocy. Natomiast w czwartek 02.02 po Mszy św. wieczornej ok godz. 1800 bardzo proszę strażaków o pomoc przy rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej w kościele. Już dziś wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękuję.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach.
 8. Bardzo dziękuję Panu Stanisławowi Grucy za pracę na plebani. Bóg zapłać.
 9. Od jutra dzieci i młodzież szkolna rozpoczynają ferie. Niech czas odpoczynku od nauki nie będzie czasem zmarnowanym. Podczas ferii nie będzie spotkań grup parafialnych.
 10. W ramach Ferii z GOK filia Binczarowa zaprasza
  • poniedziałek o godz. 1500 – 1600 zajęcia taneczne,
  • w środę od godz. 1300 – 1600 zajęcia plastyczne: zabawa koralikami i muliną poprowadzi je Pani Anna Szura z Polnej,
  • w czwartek od godz. 1300 odbędą się rozgrywki w Turnieju FIFA
  • w piątek od godz. 1300 odbędzie się Turniej Piłkarzyków
  • w sobotę od godz. 1300 odbędą się Gminne Turnieje FIFY i Piłkarzyków
  • Często odbywają się też próby Misterium Męki Pańskiej. Dziękujemy zaangażowanym dzieciom i młodzieży za podjęcie wyzwania oraz ich rodzicom. Informacje dotyczące planowanych zajęć można znaleźć na stronie Facebooku GOK Filii Binczarowa lub w Domu Kultury
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych w kolejnym tygodniu życia
a dzieciom i młodzieży udanych ferii zimowych.
Szczęść Boże!

0 Comments