L O A D I N G

IV Niedziela Zwykła (30 stycznia 2022 r.)

 1. Dziś 4 Niedziela Zwykła, obchodzimy także Światowy Dzień Chorych na Trąd. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7:00, 9:15, 11:00 i 16:00. O godz. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. Miesiąc Luty jest tradycyjnie miesiącem modlitw za konających, pamiętajmy także o nawiedzaniu grobów naszych bliskich i modlitwie za nich.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek  – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  • w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji. 02.02 to koniec tradycyjnego czasu kolędowego. Podczas Mszy świętej o godzine 17:00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki. W zakrystii są do nabycia świece (gromnice).
  • w czwartek – wspomnienie św. Błażeja. Na mszach o godz. 7:00 i o godz. 17:00 błogosławieństwo świec i gardła.
  • w sobotę – wspomnienie św. Agaty męczennicy. Na mszach o godz. 7:00 i o godz. 17:00 poświęcenie chleba, wody i soli.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 7:00, w środę o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o godz. 17:00 Msza św.
 5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiedź święta w środę od godziny 16:00. W I Czwartek o godz. 16:00 zapraszamy na Godzinę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a o godz. 17:00 Msza św. W I Piątek Miesiąca Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego 16:30. Spowiedź św. przed każdą mszą św. rano i wieczorem. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 9:00.
 6. We wtorek Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 6:30.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7:00.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach.
 9. Rodzice pięciomiesięcznej Matyldy Różek zwracają się z ogromną prośbą o pomoc dla swojej bardzo ciężko chorej córki. Matylda ma ekstremalnie ciężką wadę serca i tylko operacja w USA w Stanford może ją uratować. Koszt operacji to 6.5 mln złotych. Dziecko ma dramatycznie mało czasu, ponieważ zdaniem lekarzy, operacja musi się odbyć na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. W przyszłą niedzielę do puszek będzie można złożyć datek na leczenie Matyldy. Za okazane serce i modlitwę w intencji Matyldy w imieniu rodziców serdecznie dziękuję.
 10. Po uzyskaniu zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie delegatura w Nowym Sączu wczoraj zostały wycięte przy kościele drzewa. Ich stan zagrażał bezpieczeństwu zarówno ludzi jak i mienia. Bardzo serdecznie dziękuję panom: Władysławowi Grucy, Stanisławowi Świder, Stanisławowi Grucy, Krzysztofowi Zawiłowicz, Józefowi Dudek, Mieczysławowi Milewskiemu, Tomaszowi Kmak, Bogdanowi Kmak i Stanisławowi Chełmeckiemu za wykonywaną prace przy ścince. Panom Adamowi Grucy i Stanisławowi Grucy dziękuję również za pracę na plebani. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli
oraz obfitości łask Bożych w nowym tygodniu.
Szczęść Boże!

0 Comments