L O A D I N G

Niedziela Chrztu Pańskiego (7 stycznia 2024 r.)

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś wspominamy swój własny chrzest, który włączył nas we wspólnotę Kościoła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. W tygodniu Msza św. o godz. 700. W środę zapraszamy na nowennę o godz. 1630 po niej Msza św. o godz. 1700.
 3. W piątek po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 4. W tygodniu zapraszamy na spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o 1800 na plebani.
  • Aspiranci i Ministranci w środę o 1530 w kościele.
  • RSM w czwartek o godz. 1800 na plebani.
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w piątek o godz. 1530 na plebani.
  • Schola dziecięca „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 1. W sobotę w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszej wioski przeszedł Orszak Trzech Króli. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia była Uroczysta Msza św. podczas której uczciliśmy Nowonarodzonego Jezusa. W przygotowanie Orszaku Trzech Króli włączyło się wiele osób. Dziękujemy za organizację i sprawny przebieg Gminnemu Ośrodkowi Kultury Filia w Binczarowa w sposób szczególny Pani Annie Radzik, Pani Sołtys Marzenie Szyszce, grupie wokalnej One Dream, Pani Stanisławie Pałancewicz i Pani Krystynie Kmak, Panom Robertowi Piechowi, Michałowi Borkowskiemu, Piotrowi Jaroszowi, Markowi Góra, Państwu Kindze i Przemysławowi Pękala z małym Kacperkiem, Szkółce Muzykowania Ludowego, ks. Adamowi i uczniom klasy ósmej oraz ich rodzicom, którzy zatroszczyli się o żywe zwierzęta, LSO i scholii Adonai, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Orszaku. Bóg zapłać Wszystkim.
 2. W przyszłą niedzielę 14 stycznia br. w naszym Binczarowskim Kościele odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz małego Kordianka naszego parafianina, którego choroba wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Rozpoczęcie o godz. 1400. Wspólnie z nami kolędować będą: Scholka „Boże Nutki”, Grupa wokalna „One Dream”, Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich, Szkółki Muzykowania Ludowego, grupa Binczarowskie Dziecioki, grupa kolędnicza Szczodroki, indywidualni wykonawcy. Gościnnie wystąpi zespół Cantemus Domino z Siołkowej. Przyjdźmy całymi rodzinami kolędować Maleńkiej Dziecinie i otwórzmy nasze serca na potrzebujących. Kochani już nie raz dowiedliście, że można na Was liczyć. W poniedziałek ukaże się też plakat o tym wydarzeniu na stronie internetowej Parafii i Filii GOK Binczarowa. Msza św. wieczorna w przyszłą niedzielę po zakończeniu Koncertu.
 3. W przyszłą sobotę 13 stycznia br. w budynku Filii GOK w Siołkowej odbędzie się XXX Gminny Przegląd Grup Kolędniczych. Nawiązuje on do starodawnych tradycji „chodzenia po kolędzie”. Zaprezentują się też 2 grupy kolędnicze z Binczarowej. Rozpoczęcie o godz. 1400. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 4. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia na „Narty z Jezusem” w Gliczarowie Górnym koło Bukowiny Tatrzańskiej w terminie 17-24 lutego 2024. Koszt to 1000 zł plus opłata za transport. Zapisy u ks. Adama do 4 lutego.
 5. Uczniów klasy 8 zapraszamy za tydzień w niedzielę na Mszę św. popołudniową, która odbędzie się po Koncercie. Podczas Mszy Św. kandydaci do sakramentu bierzmowania odnowią przyrzeczenia chrzcielnych. Jest to obrzęd obowiązkowy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Próba liturgiczna w środę po Mszy wieczornej w kościele, o godz. 1730.
 6. Zarząd OSP Binczarowa zaprasza wszystkich Strażaków i młodzieżową drużynę pożarniczą na spotkanie sprawozdawcze za rok 2023. Spotkanie odbędzie się dziś tj. 7.01.2024 o godz. 1300 w remizie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Podobnie jak Chrystus i my zostaliśmy napełni mocą Bożą w Sakramencie Chrztu św. Idźmy i głośmy przykładem życia, w prawdzie i w pokorze, że jesteśmy świadkami Chrystusa.
Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!

0 Comments