L O A D I N G

Niedziela Chrztu Pańskiego (8 stycznia 2023 r.)

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś wspominamy swój własny chrzest, który włączył nas we wspólnotę Kościoła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. W tygodniu Msza św. o godz. 700. W środę zapraszamy na nowennę o godz. 1630 po niej Msza św. o godz. 1700.
 3. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 4. W tygodniu zapraszamy na spotkania grup:
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę o godz. 1530 na plebani.
  • RSM w piątek o godz. 1800 na plebanii.
  • Schola dziecięca „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebani.
 5. W piątek w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszej wioski przeszedł Orszak Trzech Króli. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia była Uroczysta Msza św. podczas której nie tylko uczciliśmy Nowonarodzonego Jezusa, ale przyjęliśmy Go do swoich serc i zanieśliśmy innym. Za pomoc w przygotowaniu Orszaku dziękujemy: Panu Markowi Gruca za zrobienie nowego ogrodzenia dla zwierząt i zamontowanie go z Panem Krzysztofem Ligęzką oraz za pomoc przy montowaniu Szopki wraz z Panem Mieczysławem Główczykiem, Adrianem  Krężlem i Stanisławem Gruca oraz 11 uczniami z klasy 8 na 30 osobową klasę. Dziękujemy też za zadbanie o żywe zwierzęta  do szopki Panu Krzysztofowi Zawiłowicz, Zdzisławowi Święs, Wojciechowi Motyka, Krzysztofowi Motyka, Sabinie i Jackowi Chełmeckim oraz Wiktorii Broda. Za udział w przedstawieniu  i sprawnym przebiegu Orszaku Państwu Anecie i Andrzejowi Dziedzic z synkiem, Stanisławowi Laskosz, Krzysztofowi Ligęzka, Zdzisławowi Święs, i Dawidowi Radzik. Zaś za prowadzenie śpiewu i inne prace Paniom Stanisławie Pałancewicz i Bożenie Mucha oraz ks. Adamowi. Dziękuję  też uczniom klasy VIII, którzy tym razem stanęli na wysokości zadania i spisali się na medal. Nade wszystko dziękuję Pani Annie Radzik za przygotowanie i koordynację całego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy organizacji Orszaku a być może zostali pominięci w indywidualnych podziękowaniach. Bóg zapłać Wszystkim.
 6. Zapowiadany Koncert Kolęd  odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 stycznia w kościele. Rozpocznie się  o godz. 15.00 występem  zespołów kolędniczych  „Z gwiazdą” i „Herody”. Usłyszymy też scholkę Boże Nutki, Zespół Adonai i Grupę wokalną One Dream, będzie też wspólny śpiew kolęd i występy solistów. Przyjdźmy całymi rodzinami i zaśpiewajmy kolędę Jezusowi…
 7. Misterium Męki Pańskiej było grane w naszej parafii przez długi czas. Potem nastąpiła kilkuletnia przerwa. W tym roku pragniemy je wznowić. Do Sztuki tej potrzebujemy około 40 osób w tym 30 chłopców, którzy zagrają role apostołów, żołnierzy, wysoką radę i inne. Mile widziane będą osoby z szkół średnich oraz z klas 8,7 i 6 szkoły podstawowej. Na organizacyjne spotkanie zapraszamy w czwartek na godz. 1900 do Domu Kultury.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Grucy i Karolowi Radziak za prace na plebani. Serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Podobnie jak Chrystus i my zostaliśmy napełni mocą Bożą
w Sakramencie Chrztu św. Idźmy i głośmy przykładem życia,
w prawdzie i w pokorze, że jesteśmy świadkami Chrystusa.
Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.
Szczęść Boże!

0 Comments