L O A D I N G

Niedziela Chrztu Pańskiego (9 stycznia 2022 r.)

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś wspominamy swój własny chrzest, który włączył nas we wspólnotę Kościoła. Msze św. o godz. 7:00,9:15,11:00 i 16:00. O godz. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. W tygodniu Msza św. o godz. 7:00. W środę zapraszamy na nowennę o godz. 16:30 po niej msza św. o godz. 17:00.
 3. W środę zakończyliśmy Msze św. i nabożeństwa kolędowe. Bóg zapłać za Waszą obecność, wspólną modlitwę i za składane ofiary.
 4. W tygodniu zapraszamy na spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o 18:00 na plebani.
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę o godz. 15:30 na plebani.
  • aspiranci i ministranci w piątek o godz. 16:00 na plebanii.
  • RSM w piątek o godz. 19:00 na plebanii.
  • Schola dziecięca „Boże Nutki” w sobotę o 11:00 na plebani.
 5. W uroczystość Objawienia Pańskiego Dom Kultury wspólnie z Parafią po raz kolejny zorganizował Orszak Trzech Króli. Dziękujemy chłopcom z klas ósmych i ojcom: Rafałowi Radziak i Stanisławowi Kowalik, a także: Sabinie i Jackowi Chełmeckim szczególnie Sebastianowi, Mariuszowi Główczykowi Elżbiecie i Zdzisławowi Święs, Stanisławowi Gruca za pomoc w zamontowaniu i rozmontowaniu Szopki przy Kościele oraz wypożyczenie zwierząt. Za czynny udział w Orszaku: Agnieszce i Andrzejowi Gruca z małym Hubercikiem, Stanisławowi Laskosz, Andrzejowi Śmierciak, Krzysztofowi Szyszka, Krzysztofowi Ligęzka, Stanisławie Pałancewicz, Marzenie Szyszka, Dawidowi Radzik, Pawłowi Mółka, Stanisławowi Kmak i  uczniom z klas ósmych, którzy w sposób czynny i zdyscyplinowany włączyli się  w Orszak pod opieką Ks. wikariusza Romana. Szczególne podziękowania składam Pani Annie Radzik za koordynację całego przedsięwzięcia, oraz wszystkim, którzy biorąc w nim udział wyrazili swoja wiarę i jedność.
 6. W przyszłą niedzielę 16.01.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się w naszym kościele charytatywny koncert kolęd i pastorałek na rzecz Misji w Afryce w Kongo Brazzaville  pt. „Jezus Malusieńki, Światło dla ludzkości”, chcemy w ten sposób wesprzeć pracę i dzieła prowadzone na Misjach przez naszą Misjonarkę Siostrę Liliosę Romanek, która na misjach pracuje już 40 lat. Pośród wykonawców między innym: Chór „Misericordia” z Binczarowej, Zespół „Adonai” z Binczarowej, „Iskierki Maryi” z Florynki, Chór „Cantate Deo” z Krużlowej,  Młodzi „Echo z Jaworza” z Ptaszkowej, oraz Soliści z Cieniawy. Organizatorami tego koncertu są: Parafia w Binczarowej, Gminny Ośrodek Kultury Grybowie, oraz filia GOK w Binczarowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Grybów. Moi drodzy serdecznie Was zapraszamy na Koncert. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wspólnie modlić się śpiewem kolęd i pastorałek, i aby w ten sposób mieć swoją cegiełkę, która pomoże wielu dzieciom tam daleko w Afryce w Kongo Brazzaville w zdobywaniu wiedzy i wykształcenia. Po zakończeniu Koncertu będzie Msza św. wieczorna.
 7. Od poniedziałku 10.01.2022 r., od rana na Binczarowej będą chodzić kominiarze i sprawdzać oraz czyścić przewody kominowe i wentylacyjne.
 8. Pamiętajmy o wciąż panującym rygorze sanitarnym i obowiązku zakrywania ust i nosa.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Podobnie jak Chrystus i my zostaliśmy napełni mocą Bożą
w Sakramencie Chrztu św. Idźmy i głośmy przykładem życia,
w prawdzie i w pokorze, że jesteśmy świadkami Chrystusa.
Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.
Szczęść Boże!

0 Comments