L O A D I N G

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (24 marca 2024 r.)

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w czasie którego będziemy przeżywali najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
 2. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 nie będzie Mszy św. po południu. O 1430 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogę Krzyżową, którą przejdziemy od kościoła na Kawiory. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przed Sumą poświęcenie palm i procesja, a po Mszy świętej konkurs palm wykonanych tradycyjną metodą. Składka z dzisiejszej niedzieli to wielkopostna jałmużna na Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach.
 3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msza święte o godz. 700i wieczorna o godz. 1800. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, w tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 4. Spotkanie lektorów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 1845.
 5. Świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w środę 27.03.2024 (środa) od godz. 900. Odwiedzimy wszystkich chorych, których odwiedzamy w Pierwsze Piątki Miesiąca. Gdyby ktoś jeszcze chciał skorzystać z posługi sakramentalnej przed świętami to proszę to zgłosić do wtorku do Mszy św. wieczornej.
 6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona corocznie 25 marca, w tym roku z powodu Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia, po Oktawie Wielkanocnej.
 7. Bardzo dziękuję za przygotowanie i zaśpiewanie Męki Pańskiej. Bóg zapłać.
 8. Obchody Triduum Paschalnego:
  • W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji (Ciemnicy) i Adoracja do godz. 2200. O godz. 2100 Godzina Święta prowadzona przez Zespół Adonai.
  • W Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji od godz. 800. O godz. 1730 Droga Krzyżowa, a o godz. 1800 Ceremonie Wielkiego Piątku, po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja do godz. 2200. O godz. 2100 Gorzkie Żale. Ofiary złożone przy Adoracji Krzyża przeznaczone będą na pomoc dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. W tym dniu osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły: dwa posiłki lekkie i jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych od 14 roku życia.O godzinie 1500 zapraszam na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Niech wyrazem naszej wiary i szacunku do Krzyża będzie w tym dniu przyozdobienie Krzyży przydrożnych. Tradycyjnie zapraszamy strażaków do trzymania warty przy Grobie Pańskim. Proszę również o przygotowanie ogniska w Wielką Sobotę.
  • W Wielką Sobotę – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 900, 1000  i 1100.
  • Prosimy o zachowanie właściwej powagi tego obrzędu i atmosferę modlitwy przy nawiedzeniu Grobu Pańskiego. Zachęcam wszystkich do modlitwy w gronie rodzinnym, zwłaszcza przed tradycyjnym śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną. Ponadto należy pamiętać, iż w Wielką Sobotę Komunię św. zanosi się tylko umierającym jako wiatyk. Przerwa w Adoracji przy Bożym Grobie będzie od 1200 do 1500. O godzinie 1500 zapraszam na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  • Prosimy, by dzieci, które zbierały wielkanocną jałmużnę do skarbonek „Miłosierdzia”, przyniosły zebrane ofiary w Wielką Sobotę na Adorację Dzieci o godz. 1020. Zapraszamy na tę godzinę wszystkie dzieci, zwłaszcza te zaangażowane w grupach parafialnych: Scholkę „Boże Nutki”, Dziewczęcą Służbę Maryjną, aspirantów i ministrantów ze szkoły podstawowej.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej i procesja rezurekcyjna w Świętą Noc rozpocznie się o godz. 2000. Prosimy o przyniesienie świec zabezpieczonych okapnikiem na wosk.
  • W Niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze święte jak w każdą niedzielę o 700, 915, 1100 i 1700. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 645.
 9. Próba liturgiczna dla całości LSO w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 1000 a w Wielką Sobotę o godz. 1400 w kościele. Obecność obowiązkowa!
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze przeżyć
Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.

0 Comments