L O A D I N G

Niedziela Słowa Bożego – III Niedziela Zwykła (23 stycznia 2022 r.)

 1. Dziś III Niedziela Zwykła – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Msze św. o godz. 7:00, 9:15, 11:00 i 16:00. O godz. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła.
  • we wtorek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  • w środę – św. Tymoteusza i Tytusa.
  • w czwartek – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  • w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  • w sobotę – święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 7:00, dodatkowo w środę o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po niej o godz. 17:00 Msza św.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 69. Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 5. W zeszłą niedzielę w naszym kościele odbył się Gminny charytatywny koncert kolęd i pastorałek pt. „Jezus Malusieńki, Światło dla ludzkości” Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie jak i prowadzenie tego koncertu. Dziękuję wszystkim występującym i biorącym w nim udział. W sposób szczególny dziękuję Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Grybowie filia Binczarowa. Podczas koncertu zebrano 4760 zł. Środki te zostaną przekazane na misje naszej Misjonarce s. Liliosie. Jest to nasza cegiełka na światło dla naszych braci i sióstr w Kongo. Gdyby ktoś zechciał jeszcze złożyć ofiarę na ten cel, to można to uczynić do przyszłej niedzieli w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Istnieje również możliwość indywidualnego wsparcia nauki dzieci z Afryki miesięczny koszt objęcia takiego dziecka „adopcją szkolną” to 200 euro. Gdyby były osoby czy rodziny chętne to proszę o kontakt.
 6. Gminny Ośrodek Kultury filia Binczarowa zamierza powiększyć grupę taneczną. Dlatego chętne osoby prosimy o przyjście do Domu Kultury w poniedziałek tj. jutro na godz. 9:00. Szczegółowe informacje na temat ferii z Domem Kultury znajdują się na stronie Facebook GOK filia Binczarowa.
 7. We wtorek 25 styczna o godz. 19:00 od kaplicy na Podjaworzu na Madynankę wyruszy Męski Różaniec. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy mężczyzn i ojców.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dzieciom i młodzieży przeżywającym zimowe ferie życzymy dobrego czasu wypoczynku i nabrania sił. Niech ten czas będzie także owocny w spotkania z Bogiem na modlitwie, w sakramentach i w Słowie Bożym. Wszystkim niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże

0 Comments