L O A D I N G

Niedziela Świętej Rodziny (26 grudnia 2021 r.)

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, a zarazem drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. W przeżywaniu daru miłości ludzie wierzący otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Nie będzie Mszy św. o godzinie 1600. Na mszy o godz. 700, poświęciliśmy owies z racji wspomnienia św.Szczepana pierwszego męczennika. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej grupa Kolędników Misyjnych zaprezentuję w kościele program mówiącą o Tajemnicy Bożego Narodzenia. Po Mszy świętej będą do puszek zbierane ofiary na Fundusz Misyjny.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy świętej porannej będzie poświęcenie wina.
  • we wtorek – święto Młodzianków Męczenników, na Mszy świętej porannej błogosławieństwo małych dzieci.
  • w piątek 31.12 wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień 2021 roku. O godz. 1630 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku, a o 1700 Msza św. W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej bp. ordynariusz Andrzej Jeż udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
  • w sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Pierwszy Dzień Nowego, 2022 roku, a także Międzynarodowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” o światło łaski i Bożą pomoc w Nowym Roku można zyskać odpust zupełny. Msze św. o godz. 700, 915, 1100, i 1600.  Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 4. W związku z panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią i biorąc pod uwagę sugestie Rady duszpasterskiej w tym roku nie odbędzie się tradycyjna „kolęda”, ale wzorem ubiegłego roku pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte. Na zakończenie Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia wody, którą wierni przyniosą ze sobą, aby mogli potem korzystać z niej w swoich domach i by po powrocie wspólnie pomodlili się o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Po Mszy św. będzie specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Pod chórem na stoliku będą przygotowane specjalne broszurki kolędowe, w której znajdziemy modlitwy dla rodzin. Będzie można również  do przygotowanej pod chórem puszki złożyć datek dla ministrantów, który będzie przeznaczony dla celów rekreacyjnych.

 Zapraszamy do kościoła według następującego porządku:

Poniedziałek – 27.12. 2021

1700 – od Jana MILESKIEGO do  Kazimierz SIEDLARZA

Wtorek – 28.12. 2021

1700od Władysława GRUCY do Mieczysława MILEWSKIEGO

Środa – 29.12. 2021

1700od Piotra ROMANEK do Tadeusza RADZIAK

        – od Jana KMAKA do Józefa DUDKA

Czwartek – 30.12. 2021

1700KAWIORY, POLANY od Rafała CHEŁMECKIEGO

Poniedziałek – 03.01.2022

1700od Andrzeja MOTYKI do Tadeusza ROMANKA

        – PASIKI

Wtorek – 04.01.2022

1700od Michała ROMANKA do Stanisława ŚWIDER

Środa – 05.01.2022

1700od Tadeusza OBRZUTA do Stanisława CHEŁMECKIEGO

        – za SZKOŁĄ

 1. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękuję Strażakom za obsadzenie i ustawienie choinek, Paniom Annie Sekule i Annie Ligęzce za dekoracje kościoła, Pani Bogumile  i Panu Mieczysławowi Milewskim oraz Pani Alicji Siedlarz za zadbanie o czystość naszego kościoła, Pani Marii i Panu Tadeuszowi Siedlarz za ofiarowanie choinki przed kościół, Pani Marzenie i Panu Krzysztofowi Szyszce oraz Panu Stanisławowi Grucy za obsadzenie i udekorowanie choinki na zewnątrz kościoła, Parafialnemu Zespołowi Caritas za zakup, przygotowanie i dostarczenie paczek świątecznych dla osób chorych i starszych z naszej Parafii. Dziękuję Panu Piotrowi Romankowi, Chórowi „Misericardia”, Scholii „Adonai” i Scholii „Boże nutki” oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za uświetnienie naszych parafialnych uroczystości. Wszystkim Bóg zapłać!!!
 2. W tygodniu Msza święta o godz. 700 i Msze święte kolędowe o godz.1700
 3. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych na mszy o godz. 700.
 4. Pamiętajmy o wciąż panującym rygorze sanitarnym i obowiązku zakrywania ust i nosa.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Wojciech Sowa. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

0 Comments