L O A D I N G

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (31 marca 2024 r.)

 1. Dziś Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Liturgii Triduum Paschalnego. Przede wszystkim księżom Władysławowi i Adamowi za duchowe przygotowanie Was wszystkich przez sakrament spowiedzi przez cały Wielki Post. Pani Bogumile i Panu Mieczysławowi Milewskim za codzienną, a w tych dniach wzmożoną troskę o naszą parafialną świątynię. Państwu Annie i Rafałowi Ligęzka oraz Annie i Jackowi Sekuła, a także Panu Pawłowi Gruca, za piękne przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego. Liturgicznej Służbie Ołtarza, za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego i dyżury przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Panu Organiście Piotrowi Romankowi za prowadzenie śpiewu. Zespołowi One Dream oraz Panom za zaśpiewanie Męki Pańskiej oraz Pieśni Pasyjnych. Scholii Młodzieżowej „Adonai” i „Boże Nutki” za śpiew w czasie Triduum. Osobom zaangażowanym w Liturgię Słowa w czasie Triduum Paschalnego. Strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Osobom niosącym feretrony i baldachim.  I Wam, Drodzy Parafianie i Goście, za odbytą spowiedź, wspólną modlitwę i liczny udział w Ceremoniach. Triduum Paschalnego. Dziękuję również za złożone świąteczne dary na plebanię.
 3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt. Msze św. w kościele o 700, 915, 1100. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i UPJPII. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia w Poniedziałek Wielkanocny o 645.
 4. W dni powszednie Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. 700 i 1800, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 645. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
 5. We wtorek o godz. 630 zapraszam na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła połączone z nowenną do Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900.
 8. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. porannej, a dla Róży bł. Rodziny Ulmów, bł. Karoliny i bł. Carlo Akutisa po Mszy o godz. 1100.
 9. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia. O godz. 1600 Msza św. w intencji Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas z okazji ich patronalnego święta. Rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.
 11. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia we Florynce młodzież kl. 8 przyjmie sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 900.
 12. Bardzo dziękuję Panu Wojciechowi Kmak i Karolowi Radziak za pracę na plebani.
 13. 6 kwietnia zapraszamy młodzież z kl. 6 i starszych na czuwanie modlitewne u Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej wyjazd w sobotę o 1830. Zapisy do środy 3 kwietnia.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

W tym szczególnym okresie Zmartwychwstania Pańskiego dzielmy się wiarą, nadzieją i miłością.

Niech radość tych dni przezwycięża wszelkie smutki i zwątpienia, umniejsza trudy codzienności oraz umacnia na dalszej drodze życia.

Życzę, aby świąteczny czas upłynął w zdrowiu, radości i wzajemne życzliwości.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą Wasi duszpasterze

0 Comments