L O A D I N G

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (9 kwietnia 2023 r.)

  1. Dziś Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Liturgii Triduum Paschalnego. Przede wszystkim księżom Władysławowi i Adamowi za duchowe przygotowanie Was wszystkich przez sakrament spowiedzi przez cały Wielki Post. Pani Bogumile i Panu Mieczysławowi Milewskim za codzienną, a w tych dniach wzmożoną troskę o naszą parafialną świątynię. Pani Annie Sekuła, Panu Pawłowi Gruca i Państwu Annie i Rafałowi Ligęzka, za piękne przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego. Liturgicznej Służbie Ołtarza, za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego i dyżury przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Panu Organiście Piotrowi Romankowi za prowadzenie śpiewu. Zespołowi One Dream oraz Panom za zaśpiewanie Męki Pańskiej oraz Pieśni Pasyjnych. Scholii Młodzieżowej „Adonai” i „Boże Nutki” za śpiew w czasie Triduum. Osobom zaangażowanym w Liturgię Słowa w czasie Triduum Paschalnego. Strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Osobom niosącym feretrony i baldachim.  I Wam, Drodzy Parafianie i Goście, za odbytą spowiedź, wspólną modlitwę i liczny udział w Ceremoniach. Triduum Paschalnego. Dziękuję również za złożone świąteczne dary na plebanię.
  3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt. Msze św. w kościele o 700, 915, 1100. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i UPJPII. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia w Poniedziałek Wielkanocny o 645.
  4. W dni powszednie Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. 700 i 1800, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 645. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
  5. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
  6. Młodzież z naszej Parafii zapraszamy na NOC ŚWIATŁA – wiosenne spotkanie Młodzieży Sercańskiej z całej Polski. Będzie ono miało miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych w nocy z 22 na 23 kwietnia 2023. Zapisy do 17 kwietnia.
  7. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia. Po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.

Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia:


Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was prawdziwym pokojem, którego dzisiejszy świat dać nie może.

Niech daje siłę do pokonywania trudności i wszelkich lęków, o zdrowe i życie swoje i najbliższych, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami, błogosławieństwem, pokojem i wzajemną miłością.

Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem w Niedzielny Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym codziennym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii a przez Nią w drugim człowieku.

Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania życzą Wasi duszpasterze.

0 Comments