L O A D I N G

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2024 r.)

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O 1630 zapraszam na nabożeństwo majowe. Dziś kończy się Okres Wielkanocny, a rozpoczyna Okres Zwykły. Czas Komunii św. Wielkanocnej, do której przyjęcia jesteśmy zobowiązani na mocy 3. przykazania kościelnego trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 26 maja.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 Dzieci z klas 4 przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich w modlitwach i sami pielęgnujmy w nas pragnienie jak najczęstszego przyjmowania Jezusa Eucharystycznego.
 3. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Msza św. popołudniowa będzie odprawiona o godz. 1500 przy Kapliczce na Wielkim Lesie. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 1700 w Kościele.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Majowe o godz. 1730, w niedzielę o 1630. Na to Nabożeństwo szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać figurki Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  • w piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 6. W tygodniu spotkanie grup:
  • Dziewczęca Służba Maryjna w czwartek o godz. 1530 na plebanii.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebanii.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebanii.
  • Lektorzy, Ministranci i Aspiranci w sobotę o 1530 w kościele.
 7. W najbliższą niedzielę 26.05.2024r. przeżywać będziemy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Zenona Siedlarza SCJ. Ksiądz Jubilat odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 1100. Razem z Księdzem Jubilatem zapraszamy na wspólną Eucharystię podczas, której dziękować będziemy Panu Bogu za dar Kapłaństwa Ks. Zenona oraz prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jeśli pozwoli pogoda to Msza św. będzie sprawowana przy ołtarzu polowym.
 8. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy Kapliczce u pp. Wiesławy i Józefa Motyka II ołtarz przy Kapliczce u pp. Małgorzaty i Krzysztofa Sowa, III ołtarz przy Kapliczce na działce p. Andrzeja Udzieli, IV ołtarz przy Kościele, proszę o przygotowanie tego Ołtarza Zastęp Świętego Michała Archanioła oraz Grupę wokalną One Dream. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu Ołtarzy sąsiadów i chętnych parafian. Niech to będzie wyraz naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod Postacią Chleba.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 10. Przed uroczystością odpustową została odrestaurowana figura św. Stanisława B.M. stojąca obok naszego kościoła. Koszt renowacji to 2200 zł.
 11. Dożynki wiejskie są planowane na 15 sierpnia o przygotowanie prosimy stronę lewą patrząc od Boguszy.
 12. Już dziś zapraszam Wszystkich na festyn parafialny, który odbędzie się 7 lipca. W planie festynu wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zabawa taneczna, loteria fantowa, grill. Więcej szczegółów podam bliżej terminu, ale już dziś proszę o zaplanowanie czasu tak, aby nas było jak najwięcej. W biegły roku mogliśmy się wspólnie spotkać, porozmawiać i miło razem spędzić niedzielne popołudnie i wieczór. Zarezerwujmy sobie czas, aby się wspólnie zjednoczyć w naszej małej ojczyźnie. Dochód z loterii będzie przeznaczony na szczytny cel.
 13. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Marzenie Szyszce i Panu Andrzejowi Machnik za pracę na rzecz naszej parafii i Kościoła. Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik Gość Niedzielny, nowy tygodnik  NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego,
Darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej, Matki Kościoła.

Szczęść Boże!

0 Comments