L O A D I N G

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (28 maja 2023 r.)

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100 i 1500. Popołudniowa Msza św. Sprawowana będzie przy „Kapliczce na Wielkim Lesie” Dziś kończy się Okres Wielkanocny, a rozpoczyna Okres Zwykły. Czas Komunii św. Wielkanocnej, do której przyjęcia jesteśmy zobowiązani na mocy 3. przykazania kościelnego trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 4 czerwca.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. porannej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  • w środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – zakończenie nabożeństw majowych.
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 700 i 1800. Rozpoczęcie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
 4. W tygodniu spotkanie grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1845 w kościele.
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o godz. 1615 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1600 na plebanii.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebanii.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebanii.
 5. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. podczas każdego nabożeństwa majowego, a od czwartku do Serca Jezusowego, na które jako księża Sercanie  w sposób szczególny zapraszamy by modlić się całymi rodzinami. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w I Czwartek o 1700, w I Piątek spowiedź od godz. 1700. Odwiedziny chorych od godz. 900.
 6. We wtorek o godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
 7. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy Kapliczce u pp. Wiesławy i Józefa Motyka II ołtarz przy Kapliczce u pp. Małgorzaty i Krzysztofa Sowa, III ołtarz przy Kapliczce na działce p. Andrzeja Udzieli, IV ołtarz przy Kościele, proszę o przygotowanie tego Ołtarza Zastęp Świętego Michała Archanioła oraz Grupę wokalną One Dream. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu Ołtarzy sąsiadów i chętnych parafian. Niech to będzie wyraz naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod Postacią Chleba.  
 8. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w dniach 26 czerwca – 1 lipca. Spotkanie jest dla tych, którzy ukończyli 7 klasę oraz dla młodzieży szkół średnich i studentów. W programie czas na modlitwę, zabawę, integrację oraz warsztaty. Więcej informacji na plakacie lub na stronie www.sercanskie.pl i w mediach społecznościowych. Zapisy na wyjazd z parafii u ks. Adama.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 10. Dożynki wiejskie są planowane na 20 sierpnia o przygotowanie prosimy stronę prawą patrząc od Boguszy.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik Gość Niedzielny, nowy tygodnik  NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego,
Darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej, Matki Kościoła.Szczęść Boże!

0 Comments