L O A D I N G

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (5 czerwca 2022 r.)

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Dziś kończy się święty Okres Wielkanocny, a rozpoczyna Okres Zwykły. Czas Komunii św. Wielkanocnej, do której przyjęcia jesteśmy zobowiązani na mocy 3. przykazania kościelnego trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 12 czerwca.
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godzinie 700 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dzień dzisiejszy w całej Polsce jest obchodzony jako Dzień Dziękczynienia.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  • w środę –św. Jadwigi Królowej
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  • w sobotę – św. Barnaby, Apostoła.
 5. W tygodniu spotkanie grup:
  • Aspiranci i ministranci w środę o godz. 1630 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1600 na plebanii.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebanii.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebanii.
 6. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku górnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy domu p. Haliny Mazgaj – proszę o przygotowanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. II ołtarz przy domu pp. Anny i Adama Gruców w przygotowanie prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów, III ołtarz przy Remizie o przygotowanie prosimy OSP i Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich, IV ołtarz przy Kościele, ten ołtarz przygotowuje młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania oraz rodzice.
 7. Egzamin do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klasy 7 odbędzie się 15 czerwca o godz. 1000 w budynku szkoły. W miarę możliwości zapraszamy również rodziców.
 8. 22 czerwca planowana jest wycieczka do Krakowa dla Ministrantów i Aspirantów, chętne osoby z Grupy LSO proszę o zgłoszenie do przyszłej niedzieli.
 9. Zapraszamy młodzież, która chce dobrze wypocząć i dobrze spędzić początek wakacji na Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie koło Lublina w dniach 27.06–02.07. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza proboszcza lub księdza Zdzisława.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Andrzejowi Machnikowi, Stanisławowi Grucy, Piotrowi Romankowi, Piotrowi Zarzece, Tomaszowi i Bogdanowi Kmak, Mieczysławowi Milewskiemu za prace przy utwardzaniu terenu i plantowaniu ziemi oraz kamienia przy kaplicy przedpogrzebowej. Serdecznie dziękuję. Dziękuję również Panu Piotrowi Chełmeckiemu za pracę przy plebanii. Bóg zapłać.
 11. W Piątek 10.06 o godz. 1900 w nowym kościele w Ptaszkowej odbędzie się koncert zespołu Trebunie-Tutki. Wstęp to wolne datki przeznaczone na remont starego kościoła.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik Gość Niedzielny, nowy tygodnik  NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego,
Darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej, Matki Kościoła.

Szczęść Boże!

0 Comments