L O A D I N G

Pomoc Ukrainie

Z inicjatywy Weroniki Ogorzałek i Oliwii Pękali z pomocą Pani Sołtys przeprowadzono zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy tak, aby pomóc uchodźcom z Ukrainy, gdzie obecnie trwa wojna.

Za pomocą Facebooku zwrócono się o pomoc i dostarczanie do Szkoły Podstawowej w Binczarowej w sobotę 26.02.2022 r. w godzinach 10.00 - 16.00 żywności długoterminowej, wody, koców, ubrań, leków, środków czystości, pieluch i niezbędnych rzeczy dla matek z dziećmi.

Dary pojechały w 8 busach na granicę i zostały przekazane do miejscowości Zalesie obok Przemyśla oraz na przejście graniczne w Korczowej. Reszta darów ze zbiórki trafiła do remizy i tam została posegregowana. Na bieżąco pomaga się rodzinom, które przyjeżdżają na naszą wieś. Ubrania są pakowane i rozdysponowane wśród potrzebujących z terenu naszej gminy. Jednocześnie doposażone są bezpośrednie wyjazdy na Ukrainę organizowane przez firmy z Nowego Sącza.

Mieszkańcy Binczarowej, a także okolicznych miejscowości stanęli na wysokości zadania. W ciągu kilku godzin zebrano ogromne ilości takich artykułów, które niewątpliwie pomogą niewinnym ludziom przetrwać ten trudny dla nich czas.

0 Comments