L O A D I N G

Święto Miłosierdzia

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Tydzień Miłosierdzia.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Hasłem tegorocznego Święta są słowa „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, nawiązujące do trwających przygotowań do dwudziestolecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, które będziemy przeżywać już w sierpniu tego roku.

W naszym kościele w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 15:00 odbyła się Mszę św., w której uczestniczyli licznie wierni, a szczególnie członkowie Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas z okazji ich święta.

0 Comments