L O A D I N G

Święto Świętej Rodziny (31 grudnia 2023 r.)

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj ostatni dzień 2023 roku. O godz. 1530 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o 1600.
 2. Jutro Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 Zapraszamy na nabożeństwo kolędowe. 1 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” o światło łaski i Bożą pomoc w Nowym Roku można zyskać odpust zupełny.
 3. Msza św. w dni powszednie o godz. 700, w środę dodatkowo o 1700 o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We wtorek o 630 zapraszam na Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
 5. W czwartek na godz. 1800 do Domu Kultury zapraszam młodzież z kl. 8 i wszystkie osoby biorące udział w Orszaku Trzech Króli.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych w Pierwszy Piątek od godziny 900.
 7. W sobotę przezywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona będzie na misje. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie: złota, kadzidła i kredy. Na drzwiach naszych domów piszemy litery C+M+B czyli Christus Mansionem Benedicat – Chrystus Mieszkańcom Błogosławi. W sobotę w Uroczystość Objawienia Pańskiego zaplanowany jest Orszak Trzech Króli. O 1020 spotykamy się przy Domu Kultury, gdzie przybędą Mędrcy do Heroda szukać Nowonarodzonego Dzieciątka, a gdy go tam nie znajdą, wszyscy wspólnie wyruszą do naszego binczarowskiego Betlejem ze śpiewem kolęd, gdzie poprowadzi ich gwiazda. Tam też Go znajdą, złożą mu pokłon i dary. Następnie wejdziemy do naszej parafialnej świątyni na Uroczystą Mszę św. by z wiarą podziękować  za cud Narodzenia i Objawienia się Boga człowiekowi.
 1. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Bóg zapłać za otwarte drzwi i serca. Dziękujemy za chrześcijańskie przyjęcie, pomoc w dotarciu na kolędę, posiłki, przyjęcie ministrantów. Bóg zapłać za Waszą obecność, wspólną modlitwę i za składane ofiary z racji kolędy.
 2. W przyszłą niedzielę – przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700, a dla Róży bł. Karoliny, bł. Rodziny Ulmów i bł. Carlo Acutisa po Mszy św. o godz. 1100.
 3. Podczas Kolędy kilka osób dorosłych pytało o możliwości dołączenia do Żywego Różańca. Jeśli zebrałaby się grupa 20 osób to założymy w Parafii nową Różę Różańcową. Osoby chętne proszę o kontakt.
 4. Na początku stycznia w naszej parafii planowany jest Koncert Kolęd i Pastorałek. Do wspólnego kolędowania zapraszamy wszystkich: grupy działające przy parafii, Domu Kultury, rodziny, osoby grające na instrumentach, wokalistów. Dzielmy się radością z Narodzenia Bożej Dzieciny. Termin zostanie podany w późniejszym czasie. A chętnych prosimy o zgłaszanie w Filii GOK Binczarowa.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Mały Promyczek dobra oraz czasopisma Misyjne.
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej Parafianki śp. Katarzyny Święs. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego.

0 Comments