L O A D I N G

Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia 2022 r.)

 1. Dziś w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o 700, 915, 1100 i 1600.
 2. W tygodniu Msza święta o godz. 700. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • Jutro w poniedziałek Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. W liturgii wspominamy św. Szczepana męczennika. Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Nie będzie Mszy św. o godzinie 1600. Na Mszy o godz. 700, poświęcimy owies. Po Mszy św. o godz. 1100 będzie miało miejsce rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy po południu zapukają do każdego domu, by głosić Boże Narodzenie i zbierać ofiary na misje. Już teraz serdeczne Bóg zapłać za otwartość i hojność.. Taca z przeznaczona będzie jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  • we wtorek – święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy świętej porannej będzie poświęcenie wina. O godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do świętego Michała Archanioła.
  • W środę – święto Młodzianków Męczenników, na Mszy świętej porannej błogosławieństwo małych dzieci.
  • w sobotę 31.12 wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień 2022 roku. O godz. 1630 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku, a o 1700 Msza św.
  • w niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Pierwszy Dzień Nowego, 2023 roku, a także Międzynarodowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” o światło łaski i Bożą pomoc w Nowym Roku można zyskać odpust zupełny. Msze św. o godz. 700, 915, 1100, i 1600.  Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 4. We wtorek 27.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 9.00. Prosimy o przyjazd po księży na plebanię. W domach przygotujmy stół a na nim Krzyż, Pismo święte, świece oraz wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna niech przygotują zeszyty do katechezy. Kolęda jest okazją do spotkania się duszpasterzy z parafianami, do wspólnej modlitwy i rozmowy. Prosimy, zatem w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników. Pod chórem znajduje się woda święcona, którą można zabrać do pokropienia naszych mieszkań.

Plan Kolędy

27.12.2022

 • Świder Stanisław i Jadwiga – Gruca Andrzej i Agnieszka
 • Nowak Bogdan i Barbara – Kmak Krystyna
 • Motyka Andrzej – Radziak Wojciech i Lidia

28.12.2022

 • Milewski Jan i Maria – Michalik Czesław i Wiesława
 • Sekuła Marcin i Angelika – Pałancewicz Stanisława
 • Kogut Mariusz i Dorota – Milewski Mieczysław i Bogumiła

29.12.2022

 • Obrzut Tadeusz i Sylwia – Maciaszek Tomasz i Justyna
 • Machnik Andrzej i Ewa – Chełmecki Stanisław i Maria
 • Radziak Tadeusz i Małgorzata – Romanek Piotr Małgorzata

30.12. 2022

 • Kmak Jan i Emilia – Dudek Józef
 • Polany Kiełbasa Maria – Chełmecki Paweł i Agnieszka – Gródek Kazimierz
            i Maria
 • Kawiory Ogorzałek Sławomir i Ewa – Grybel Adam i Anna
 1. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękuję Strażakom za obsadzenie i ustawienie choinek, Paniom Annie Sekuła i Annie Ligęzka za dekoracje kościoła, Pani Bogumile  i Panu Mieczysławowi Milewskim za zadbanie o czystość naszego kościoła, Pani Marzenie i Panu Krzysztofowi Szyszce oraz Panu Stanisławowi Grucy za obsadzenie i udekorowanie choinki na zewnątrz kościoła, Pani Annie Radzik, rodzicom i uczniom klasy 8 za wybudowanie szopki przed kościołem. Parafialnemu Zespołowi Caritas za zakup, przygotowanie i dostarczenie paczek świątecznych dla osób chorych i starszych z naszej Parafii. Dziękuję Panu Piotrowi Romankowi, Scholii „Adonai” i Scholii „Boże nutki” oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za uświetnienie naszych parafialnych uroczystości. Wszystkim Bóg zapłać!!!
 2. Dziękuję Państwu Ewie i Janowi Oleksy za zakup mikrofonów pojemnościowych dla naszej scholii. Bóg zapłać.
 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Czesław SARATA. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wyjątkowe to święta, bo łączą ludzkie serca.
Są to święta zgody, miłości, radości.
Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić
się tym, co mają. Gdy nie mogą świąt spędzić razem.
Łączą się myślami, telefonują do siebie, ślą życzenia.
Pragniemy złożyć Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście jako
Wasi duszpasterze życzenia w dniu Bożego Narodzenia.

Niech Nowonarodzony napełni nas pokojem, radością i miłością.
Niech puste miejsce przy stole napełni nas refleksją nad tym, co minęło, a jednocześnie da nadzieję na wspólne świętowanie u Pana w pełnym gronie naszej rodziny tam w niebieskim Betlejem – Niebie. Błogosławieństwa Bożej Dzieciny, opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i św. Józefa oraz zdrowia
życzą Księża Sercanie.

0 Comments