L O A D I N G

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA (25 grudnia 2023 r.)

  1. Dziś w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o 700, 915, 1100 i 1600.
  2. W tygodniu Msza święta o godz. 700.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
  4. Jutro we wtorek Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. W liturgii wspominamy św. Szczepana męczennika. Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Nie będzie Mszy św. o godzinie 1600. Na Mszy o godz. 700, poświęcimy owies. Po Mszy św. o godz. 1100 będzie miało miejsce rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy po południu zapukają do każdego domu, by głosić Boże Narodzenie i zbierać ofiary na misje. Już teraz serdeczne Bóg zapłać za otwartość i hojność. Taca przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. w środę – święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy świętej porannej będzie poświęcenie wina.
  6. w czwartek – święto Młodzianków Męczenników, na Mszy świętej porannej błogosławieństwo małych dzieci.
  7. w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Jest to ostatni dzień 2023 roku. O godz. 1530 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku, a o 1600 Msza św.
  8. Na początku stycznia w naszej parafii planowany jest Koncert Kolęd i Pastorałek. Do wspólnego kolędowania zapraszamy wszystkich: grupy działające przy parafii, Domu Kultury, rodziny, osoby grające na instrumentach, wokalistów. Dzielmy się radością z Narodzenia Bożej Dzieciny. Termin zostanie podany w późniejszym czasie. A chętnych prosimy o zgłaszanie w Filii GOK Binczarowa.
  9. W środę 27.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 900. Prosimy o przyjazd po księży na plebanię. Plan wizyty duszpasterskiej dostępny jest na stronie internetowej parafii i w gablocie.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękuję Strażakom za obsadzenie i ustawienie choinek, Państwu Annie i Jackowi Sekuła oraz Annie i Rafałowi Ligęzka i Pawłowi Gruca za dekoracje kościoła, Pani Bogumile  i Panu Mieczysławowi Milewskim za zadbanie o czystość naszego kościoła, Pani Marzenie Szyszce oraz Panu Stanisławowi Grucy za prace przy naszym kościele. Parafialnemu Zespołowi Caritas za zakup, przygotowanie i dostarczenie paczek świątecznych dla osób chorych i starszych z naszej Parafii. Dziękuję Panu Piotrowi Romankowi, Scholii „Adonai” i Scholii „Boże nutki” oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za uświetnienie naszych parafialnych uroczystości. Dziękuję Księżom Władysławowi i Adamowi oraz diakonowi Jackowi.  Wszystkim Bóg zapłać!!!

Wyjątkowe to święta, bo łączą ludzkie serca.
Są to święta zgody, miłości, radości.
Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić
się tym, co mają. Gdy nie mogą świąt spędzić razem.
Łączą się myślami, telefonują do siebie, ślą życzenia.
Pragniemy złożyć Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście jako
Wasi duszpasterze życzenia w dniu Bożego Narodzenia.

Niech Nowonarodzony napełni nas pokojem, radością i miłością.
Niech puste miejsce przy stole napełni nas refleksją nad tym, co minęło, a jednocześnie da nadzieję na wspólne świętowanie u Pana w pełnym gronie naszej rodziny tam w niebieskim Betlejem – Niebie.

Błogosławieństwa Bożej Dzieciny, opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 i świętego Józefa oraz zdrowia
życzą
 Wasi duszpasterze – Księża Sercanie.

0 Comments