L O A D I N G

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – XXXIV Niedziela Zwykła (21 listopada 2021 r.)

 1. Dziś ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 nieszpory z wypominkami za zmarłych. W parafii ponawiamy dzisiaj Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za odmówienie dziś przed Najświętszym Sakramentem Litanii do Serca Jezusowego i Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego można zyskać odpust zupełny.
 2. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i o godz. 1700. Po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa wypominkowe. W niedzielę nieszpory za zmarłych o godz. 1530.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup parafialnych.
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 na plebani
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani.
  • Aspiranci i ministranci w piątek o 15.30 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 4. W liturgii obchodzimy:
  • w poniedziałek św. Cecylii, dziew. i męcz.
  • w środę– św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
  • w czwartek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 5. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy święto Patronalne LSO. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych aspirantów, ministrantów i błogosławieństwo nowych lektorów. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz scholii „Boże Nutki” za całoroczny trud dbania o piękno liturgii w naszej parafii i codzienną służbę. Dziękujemy także Wam, drodzy rodzice za dopingowanie i wspieranie Waszych dzieci w służbie przy ołtarzu.
 6. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 7. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, na mszy św. o godz. 700 poświęcimy Opłatki na Wigilijny stół. W zakrystii do nabycia są lampiony adwentowe na nabożeństwa roratnie.
 8. Ks. Krzysztof Ligocki SCJ bardzo serdecznie dziękuje Wam drodzy Parafianie za wsparcie budowy kościoła w Kaliszu. W poprzednią niedzielę na ten cel zebrano 7230 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Odpowiadając na Apelu Przewodniczącego KEP w sprawie pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek ofiar na ten cel.
 10. Jesteśmy świadkami ciągle rosnącej ilości zachorowań na covid 19. Dlatego przypominam o obowiązku zakrywania twarzy i nosa w przestrzeni publicznej. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wszelkich Bożych łaski i błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże.

0 Comments