L O A D I N G

Uroczystość Najświętszej Trójcy (12 czerwca 2022 r.)

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godzinie 1630 zapraszam na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Tradycyjnie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej. Po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dok. Kośc.
  • we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala bpa., męcz.
  • w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego zak.
 3.  W najbliższy poniedziałek 13.06 jak co roku w naszej parafii zapraszamy wszystkich do kościoła gdzie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do całodziennej Adoracji. Rozpoczniemy ją po Mszy św. porannej, a zakończymy nabożeństwem czerwcowym o 1730. Plan Adoracji
  • 730         Zastęp św. Michała
  •   830       Róża Matki Bożej Binczarowskiej 
  • 930         Róża Matki Bożej Królowej Polski
  • 1030        Róża Niepokalanego Serca NMP
  • 1130       Róża Najświętszej Rodziny
  • 1230      Róże Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • 1330       Róże Matki Bożej Fatimskiej i MB Częstochowskiej
  • 1430       Róża Matki Bożej Bolesnej
  • 1530        DSM i RSM
  • 1600       LSO i Scholka „Boże Nutki”
  • 1630      Róże św. Józefa i św. Stanisława
 4. 16 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku górnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy domu p. Haliny Mazgaj – proszę o przygotowanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. II ołtarz przy domu pp. Anny i Adama Gruców w przygotowanie prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów, III ołtarz przy Remizie o przygotowanie prosimy OSP i Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich, IV ołtarz przy Kościele, ten ołtarz przygotowuje młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania oraz rodzice. Jeśli pozwoli pogoda to Msza św. o godz. 1000 odprawiona będzie przy ołtarzu polowym. Po Uroczystej Sumie udamy się w procesji eucharystycznej, na którą prosimy przygotować feretrony, baldachim, strażaków prosimy o pomoc w organizacji ruchu drogowego i zapewnieniu bezpieczeństwa, zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, a także dzieci z klas 4 przeżywających Rocznicę Komunii Św. Prosimy o liczny udział Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i młodzież bierzmowaną, kandydatów z kl. 6 i 7. Ruch Sercańskiej Młodzieży. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na cele charytatywne i hospicja.
 5. Od piątku 17.06 do czwartku 23.06 Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Procesja. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę 18.06 Aspiranci i Ministranci wyjeżdżają na Turniej  w piłkę nożną o Puchar Prowincjała Księży Sercanów do Stopnicy. Zbiórka na parkingu koło kościoła o godz. 630.
 7. W tygodniu spotkanie grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1845 na plebanii.
  • Aspiranci i ministranci w środę o godz. 1630 w kościele
  • DSM o godz. o 1600 na plebanii.
  • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
  • Schola „Boże nutki” w sobotę o 1100 na plebanii.
 8. Zachęcamy młodzież po VII klasie szkoły podstawowej i starszą do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie koło Lublina w dniach 27.06–02.07. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza proboszcza lub księdza Zdzisława. Zapisy do przyszłej niedzieli 19.06.2022.
 9. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej Parafii udająca się na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w ramach zbierania funduszy na transport, przygotuje domowe wypieki, którymi podzieli się z nami po każdej Mszy Św. Będziemy mieli możliwość złożenia daru serca, ofiary wsparcia na ich transport. Za wszelkie wsparcie jakiego jej udzielicie serdeczne Bóg zapłać.
 10. 22 czerwca planowana jest wycieczka do Krakowa dla Ministrantów i Aspirantów, chętne osoby z Grupy LSO proszę o zgłoszenie do dzisiaj.
 11. Tegoroczne dożynki parafialne planowane są na 21 sierpnia. O przygotowanie prosimy Zawodzie od P.P. Świder do Plebanii.
 12. W związku z usystematyzowaniem informacji o Kapliczkach i Krzyżach na terenie naszej parafii i planowanym katalogiem, publikacją, proszę o składanie informacji  w zakrystii lub  w Domu Kultury do 20 czerwca. Tym, którzy to już zrobili serdecznie dziękuję.
 13. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 15.06.2022 na parkingu przy kościele o godzinie 1045.  Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  dla najmłodszych Mały Gość a także Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania
Dnia Pańskiego i błogosławieństwa  Trójcy Przenajświętszej.

0 Comments