L O A D I N G

IX Niedziela Zwykła (2 czerwca 2024 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700. A dla Róż bł. Karoliny, bł. Carlo Acutisa i bł. Rodziny Ulmów po Mszy św. o godz. 1100.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek ofiar na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Dzisiaj młodzież i dzieci z naszej Parafii w ramach zbierania funduszy przygotuje domowe wypieki, którymi podzieli się z nami po każdej Mszy Św. Będziemy mieli możliwość złożenia daru serca, ofiary wsparcia na dofinasowanie wyjazdów wakacyjnych i formacyjnych. Za wszelkie wsparcie jakiego im udzielicie serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek – św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.
  • w środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • w czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcimy wianki i pobłogosławimy wszystkie dzieci.
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to patronalne święto Księży Sercanów, a także Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Do czwartku 6 czerwca tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Procesja. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału dorosłych, dzieci i młodzieży.
 2. We wtorek o 630 zapraszamy na nabożeństwo do świętego Michała Archanioła. A w piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę i czwartek spowiedź od godz. 1700.
 2. Zapraszamy młodzież na spotkanie modlitewne u Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej 8 czerwca br. (sobota). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1840. Zapisy do czwartku.
 3. W tygodniu spotkania grup:
  • Aspiranci i ministranci w środę o godz. 1600 w kościele.
  • DSM w czwartek o godz. o 1530 na plebanii.
  • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
 4. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w dniach 24 – 29 czerwca. Spotkanie jest dla tych, którzy ukończyli 7 klasę oraz dla młodzieży szkół średnich i studentów. W programie czas na modlitwę, zabawę, integrację oraz warsztaty. Koszt uczestnictwa i dojazdu to 380 zł. Więcej informacji na plakacie lub na stronie www.sercanskie.pl i w mediach społecznościowych. Zapisy na wyjazd z parafii u ks. Adama do 15 czerwca.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, NIedzieli,  dla najmłodszych Mały Gość a także Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania
Dnia Pańskiego oraz Bożego błogosławieństwa.

0 Comments