L O A D I N G

Uroczystość Najświętszej Trójcy (26 maja 2024 r.)

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1500 przy kapliczce na Wielkim Lesie. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej.
  2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Zenona Siedlarza SCJ. Ksiądz Jubilat odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 1100. Razem z Księdzem Jubilatem dziękować będziemy Panu Bogu za dar Kapłaństwa Ks. Zenona oraz prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700. A dla Róż bł. Karoliny, bł. Carlo Acutisa i bł. Rodziny Ulmów po Mszy św. o godz. 1100.
  4. W najbliższy czwartek 30 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy Kapliczce u pp. Wiesławy i Józefa Motyka II ołtarz przy Kapliczce u pp. Małgorzaty i Krzysztofa Sowa, III ołtarz przy Kapliczce na działce p. Andrzeja Udzieli, IV ołtarz przy Kościele, proszę o przygotowanie tego Ołtarza Zastęp Świętego Michała Archanioła oraz Grupę wokalną One Dream. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu Ołtarzy sąsiadów i chętnych parafian. Niech to będzie wyraz naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod Postacią Chleba. Jeśli pozwoli pogoda to Msza św. o godz. 1000 odprawiona będzie przy ołtarzu polowym. Po Uroczystej Sumie udamy się w procesji eucharystycznej, na którą prosimy przygotować feretrony, baldachim, strażaków prosimy o pomoc w organizacji ruchu drogowego i zapewnieniu bezpieczeństwa, zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, a także dzieci z klas 4 przeżywających Rocznicę Komunii Św. Prosimy o liczny udział Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i młodzież bierzmowaną, kandydatów z kl. 6 i 7. Ruch Sercańskiej Młodzieży. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na cele charytatywne i hospicja w diecezji.
  5. Od piątku 31.05 do czwartku 06.06 Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Procesja. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W piątek w liturgii kościoła obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca.
  7. W przyszłą niedzielę młodzież i dzieci z naszej Parafii w ramach zbierania funduszy przygotuje domowe wypieki, którymi podzieli się z nami po każdej Mszy Św. Będziemy mieli możliwość złożenia daru serca, ofiary wsparcia na dofinasowanie wyjazdów wakacyjnych i formacyjnych. Za wszelkie wsparcie jakiego im udzielicie serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w dniach 24 – 29 czerwca. Spotkanie jest dla tych, którzy ukończyli 7 klasę oraz dla młodzieży szkół średnich i studentów. W programie czas na modlitwę, zabawę, integrację oraz warsztaty. Koszt uczestnictwa i dojazdu to 380 zł. Więcej informacji na plakacie lub na stronie www.sercanskie.pl i w mediach społecznościowych. Zapisy na wyjazd z parafii u ks. Adama do 15 czerwca.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, NIedzieli,  dla najmłodszych Mały Gość a także Promyczek Dobra

Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania
Dnia Pańskiego i błogosławieństwa Trójcy Przenajświętszej.

0 Comments